Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS után mindenképpen jár a...

TGYÁS után mindenképpen jár a GYED, vagy esetleg csak a GyES? S ha jár a GYED, miképpen kell igényelni? Kérem, írja le valaki, aki tudja pontosan a dolgok mostani menetét.

Figyelt kérdés

A munkahelyem TB kifizetőhely.

2015. Június 23-án jár le a TGYÁS-om.

Mit, s hova kell beküldeni, ha jár a GYED?

S mihez viszonyítják az összegét?

Egyáltalán melyik a jobb a GYED vagy a GYES?


Köszönöm a válaszokat



#GYED #TGYÁS #GYES #mikor jár
2015. ápr. 21. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Él még a munkaviszonyod? Akkor igen, jár a gyed.

Nem kötelező igényelni. Csak akkor nem kapsz.

Kicsivel kevesebb, mint a tgyás. (az alapja ugyanaz, mint a tgyásnak, csak ebből vonnak nyugdíjjárulékot is - 10%)

Munkahelyeden kell igényelni, OEP honlapjáról le tudod tölteni az igénylőlapot.

2015. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

már nem 8%-ot vonnak nyugdíjra a GYEDből? egyébként igen, jövedelem 70%-a, -szja -nyugdíjjárulék

ha jól tudom, az igénylést megelőző két évben legalább 365 biztosítotti napnak kell hozzá lenni. Vagy már ez sincs?

és kifizetőhelynél tudod igényelni, külön kell igényelni.

2015. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak nem volt alacsony jövedelmed akkor jóval alacsonyabb a tgyásnál.
2015. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2! A nyugdíjjárulék mindenkinek 10 %. Ha nem lett volna meg a 365 biztosított napja, akkor tgyás sem járt volna. Szóval az biztos megvan.
2015. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
nekem lejárt a TGYÁS január 02-án, utána kaptam GYED-et, de mivel maximálva van az összeg 108e, ezért brutálisan alacsonyabb mint a tgyás. Visszamentem dolgozni március 16-án, és a gyerek 1éves koráig semmilyen ellátást nem kaphatok, még GYES-t sem, a GYED EXTRAt, csak a gyerek 1éves korától igényelhetem. El kell menned az OEP-be formanyomtatványt kitölteni.
2015. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, jár a gyed. Még bőven van időd megigényelni, gondolom a munkahelyed küldi majd postán az igénylőt a gyedhez, nekem legalábbis kiküldte. Ha nem küldi ki, akkor máj. 23 körül, a tgyás lejárta előtt 30 nappal menj be és add le a nyomtatványt. A gyed igénylőt az OEP honlapjáról is le tudod tölteni és kinyomtatni. Mindenképp a munkahelyedre vidd, mivel TB kifizető.

A gyed jobb, mint a gyes, mivel a gyed szintén a béred 70%-a, mint a tgyásnál, csak gyedből adó mellett 10% nyugdíjat is vonnak. A gyes csak havi 25.650 Ft. Te ezt csak a gyed lejárta után igényeld meg.

2015. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A munkahelyem él még, de a TGYÁS-hoz sem ők küldték a papírokat, én magam jártam utána, s kerestem meg a munkahelyi illetékest, akitől nagy nehezen megtudtam hogyan igényeljem. Kb úgy kellett kinyomoznom kihez tartozik az ügy. A munkahelyem kb minden részlege külön helyen van(városilag, kerületileg), úgy értve hogy máshol van a tb ügyintéző, máshol a HR, a közvetlen főnököm stb, s én is egyedül dolgoztam kihelyezetten egy vidéki kisvárosban. Szóval nehéz kitalálni mit kinél tudhatok meg, egyedül a közvetlen főnököm ismerem személyesen, s őt is alig lehet elérni. a szükséges napjaim megvannak. Órabér+Jutalék alapon dolgoztam, nem tudom ez számít-e. Gondlom akkor aki TGYÁS-t intézte ügyintéző, nála kell intézkedni.
2015. ápr. 21. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, aki a tgyást intézte annál tudod ezt is. De nem értem, hogy ha TB-kifizetőhely a munkáltató, akkor hogy lehet ilyen káoszos... Na de mindegy.

Igen, lényeges, hogy mennyi volt a tényleges béred, mert abból számolnak, nem a szerződés szerintiből (ha megvolt a kellő ledolgozott nap).

2015. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!