Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokra számíthatok?

Milyen juttatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, párommal babát szeretnénk. 2013óta dolgozom, bár nem egy helyen. Mivel szakács vagyok így sok jóra nem számolhatok, ugyanis 4órában vagyok lejelentve ( 12órát dolgozom egyébként). Az előző munkahelyemen fél évig 8órásban voltam. Szóval ha maradok a jelenlegi helyemen, akkor mivel számolhatok? GYED, GYES, TGYÁS? Megköszönném, ha adnátok némi tájékoztatást, hogy mégis saccra mennyi lenne az annyi :)

2015. ápr. 22. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A munkahelyeidet csak a jogosultság megállapításánál veszik figyelembe. Az összeg meghatározásánál csak az utolsó munkahelyen elért fizetést nézik.


Az azért elég gáz, hogy csak 4 órára vagy bejelentve. Ez vidék? Én pultosként dolgoztam mindig, férjem szakácsként, de a 8 óra minimálbér alap volt.

Én erre kaptam kb 75000 tgyást, és 65-67ezer gyedet. Adókedvezménnyel. Szóval ne sokra számíts.


Vagy keresel most egy munkahelyet, ahol legalább a 8 órás minimálbérre bejelentenek. Különben nem sokkal fogsz többet kapni, mint a gyes..

2015. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne órákban számolj, nem az számít hanem a bruttó béred. Az mennyi?
2015. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez kérlek dunaújváros :) pár helyen megfordultam már, mindenhol ezt tapasztaltam :) napi szintű fizetés van ( forgalomtól függően). Mindenhol 4órás lejelentést kaptam, kivétel az egy szem üzemi konyhán. Az viszont bizonytalan hely volt, itt többet ígértek, jöttem. Ideig óráig ez is jó, csak szeretnék élni :) 59.000 papíron a fizum :( El is vagyok kenődve rendesen :/
2015. ápr. 23. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos erre maximum 34e a csed és 30e gyed fog járni, ami alig több mint ha csak gyest kapnál...
2015. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az üzemi konyhán több lenne a bejelentés?

És mitől bizonytalan? Megszűnik, vagy csak bármikor elküldhetnek?

Mert ha utóbbi, akkor csak teherbe esésig kell "kihúznod", onnantól védett vagy!

És mivel az utolsó munkahelyen elért jövedelmet nézik, ezért jobban járnál, mint így.

2015. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülye kérdésért, nem vagyok épp felvilágosult a témában. A csedet és a gyedet egyben kapom? vagy az külön, a baba életkorától függően? mert ha egyben, akkor igazándiból pár ezer forinttal lennék visszább a jelenlegi fizetésemtől :) ami szomorú, de ez van. igazából most elküldtem egy helyre az önéletrajzom, ha az sikerül, akkor nyert ügyem lesz. az előző helyen voltam lejelentve 8 órába, de külsős munkavállalóként vett fel a cég, melyre azt mondták, hogy 3hónap után megtörténik, fél évig semmit nem tettek, nem úgy tűnt, mintha át akarnának venni, itt meg többet ígértek, csak aztán időközben csökkent a munkanapok száma, ezáltal a fizetésem is, és persze közben elkezdtünk babára vágyni :)
2015. ápr. 24. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első 168 napra csed jár, utána maximum a baba 2 éves koráig a gyed. kb fél évig ezt a 34.000-et kapnád így, utána még másfél évig pedig 30.000-et, A harmadik évben pedig csak a 25.000 Ft gyes marad. Ha nem tudsz elmenni dolgozni másik helyre több bejelentett bérért akkor ennyi fog járni. De ha elmész új helyre akkor táppénzre csak annyit mehetsz amennyit ledolgoztál, azaz ha szülésig táppénzen szeretnél lenni akkor legalább fél évet le is kell ott húznod előtte.
2015. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!