Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokra számíthato...

Milyen juttatásokra számíthatok? Jelenleg itthon vagyok gyeden a kisfiammal aki 20 hónapos és 32 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Kisfiam szuletese előtt évekig folyamatos volt a munkaviszonyom, de az megszunt tavaly októberben a gyedem alatt. Most mire szamithatok?
2014. dec. 11. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiad két éves koráig gyesre, újszülöttel sajnos csak gyesre, annyi, hogyha a nagy után is csak gyest kaphatsz, a kicsire is kapod párhuzamosan. A két gyes 50 ezer kb plusz 26600 a csp, plusz 20 ezer családi adókedvezmény.

Ja, és a kicsi születésekor egyszeri anyasági támogatás.

2014. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval a kisfiad két éves koráig jár a gyed ezt akartam írni, aztán gyes, újszülöttel csak gyes.
2014. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
én úgy tudom a tájékoztató alapján, hogy ha gyed van a születést megelőzően, akkor a minimálbér kétszerese az újszülöttnél az alap, amire számítját a tgyást és a 2. gyedet. + a nagyobbra járó gyes.
2014. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

erre keress rá:


Tájékoztató a gyermekek után járó ellátásokról 2014.doc

2014. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kap a kicsire is gyedet, ha munkaviszonya van, de neki sajnos megszűnt gyed közben...
2014. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat. Valószínűleg felkeresek majd valakit aki tud erről többet mondani, mert már nagyon sokmindent olvastam, és nemigazan tudok kiigazodni.
2014. dec. 11. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel passzív jogon vagy gyeden, így a 2. babával nem vagy jogosult gyedre. Ahhoz újból kell 365 biztosított nap.

Talán tgyást kaphatsz, menj be az OEP-hez, ott kérdezd meg, hogy tgyásra lehetsz-e jogosult, azt kiszámolják neked, de mivel a munkaviszonyod már több mint 1 éve megszűnt, így félő, hogy tgyás sem fog járni, de mindenképp kérdezz rá még idén az OEP-nél.

Tehát még 4 hónapig kapsz gyedet a nagyobbra, majd utána kapsz rá gyest. A picire ha kapsz tgyást, akkor azt 168 napig, majd gyes, ha nem jár tgyás, akkor születésétől 3 évig gyes.

2014. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképpen bemegyek és megkerdezem.
2014. dec. 11. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!