Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy hogy nem 2 évig kapom a...

Hogy hogy nem 2 évig kapom a gyedet?

Figyelt kérdés

Lányom 2015.10.08-án lesz 2 éves. A gyedet csak 2015.06.18 ig kapom. Nem október 8.ig kellene kapnom? Mivel akkor tölti be a 2 évet. A cégnél valamit magyaráztak de nem értettem mégegyszer meg nem magyarázták el.

Terhességem 6.hetétől táppénzen voltam, elötte fél évig dolgoztam és azt mondták a szakmai gyakorlat is beleszámít. Akkor most hogy van ez? 1 év munkaviszonynak kell lennie hogy kapjak gyedet nem? Nem értem ezt az egészet.


2015. ápr. 24. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem érted.


1 év munkaviszony csak ahhoz elég, hogy egyáltalán kapj GYED-et.


A maximális idejű GYED-hez, amivel a gyerek 2 éves koráig kapnád cirka 1,5 év ledolgozott idő kell.

2015. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi ideig kapod a gyedet ameddig dolgoztál. Ha csak 1 éved volt akkor csak 1 évig.
2015. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Már 1,5 éves a lányom és még mindig kapom a gyedet. 20 hónapos lesz mikor utoljára kapom.
2015. ápr. 24. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg 14 hónapot dolgoztál.
2015. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyed egy gyerek 2 éves koráig járhat, de ez nem azt jelenti, hogy minden szülő a gyereke 2 éves koráig kapja is. Ugyanis ha előtte nem rendelkezett annyi nap biztosítási jogviszonnyal, csak kevesebbel, akkor nem jár a gyerek 2 éves koráig a gyed, hanem csak addig, amennyire a biztosítási jogviszonya után járhat!

Valószínűleg neked nem volt annyi biztosítási jogviszonyod, hogy a gyereked 2 éves koráig kapd, így rövidebb ideig fogod kapni.

2015. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!