Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2007 óta dolgozok egy cégnél.2...

Zrika kérdése:

2007 óta dolgozok egy cégnél.2013-ban elmentem táppénzre, mert kiderült, hogy érkezik a baba.2015 szeptemberig vagyok gyeden. Ha most szeretnénk megint kisbabát akkor csak gyedet kapok, vagy a doki felvesz táppénzre és kapom a tpénzt és a gyedet is?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 12:54
 1/3 kloetta ***** válasza:
ez kicsit bonyolultabb, beszélhetsz a munkáltatóddal is. pl ha most összejön és csak pár hónappal csúszol át a gyed idején és ha meg lehet oldani visszamehetsz kivenni a szabadságaidat is, és utána ha mered még idő akkor táppénz. Elméletileg lehet csak a táppénz is, de szerintem beszélj a főnököddel ha már oda jutsz hogy tudod mikorra van baba. Én tuti kivenném a szabikat előbb.
2015. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kell szakítanod a fizetés nélküli szabadságod, és vissza kell menned dolgozni. Ehhez az is elég, ha kiveszel pár napot felgyűlt szabadságaidból, és úgy már mehetsz táppénzre. Így kapod a gyedet i, meg a táppénzt is.
2015. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2015. febr. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!