Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány éves korig jár a családi...

Hány éves korig jár a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan addig, amíg a családi pótlék is jár az adott gyerek után.
2015. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ameddig jogosult családi pótlékra. Illetve, ha már nem kap a gyerek családit, de nappalin tanul egyetemen v. főiskolán akkor a gyerekek számába be lehet számítani, de pénz nem jár utána. Pl. 3 gyerek van, ebből 2 gyerekre még jár a családi, 1 gyerek nappalin egyetemista és már 21 éves. Ilyenkor az egyetemistát is figyelembe veszik és a 3 gyerekre vonatkozó szabály szerint számolják a családi adókedvezményt, de nem havi 99 ezret lehet igénybe venni, hanem 66 ezret a 2 gyerek után, akik még jogosultak családi pótlékra.
2015. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nappalin tanul!

21 éves vagyok, egyke, és kapunk adókedvezményt, családit nem!

2015. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem a lányom 18 éves lesz augusztusban, de még egy éve hátravan a gimiben, akk májusig még jár. Akkor szólnom kell, hogy befejezte és ha felveszik a főiskolára akk szeptembertől megint jár utána?
2015. máj. 6. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Okj-ra járok, itt jár, szerintem fősulira is.
2015. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!