Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák, akik GYES alatt...

Anyukák, akik GYES alatt estek teherbe! Hogyan kell intézni a fizetés nélküli szabadság folytatását, ha a második babával 4 terhes vagyok? Nálatok hogy volt? GYES-t nem kell lemondanom ugye?

Figyelt kérdés
30 nappal kell mindig jelezni,ezt a fizu szabadságos folytatást, mit kell beleírnom, és kinek kell jelenznem a terhességemet?Ki kell vennem a szabijaimat is,vagy csak táppénre jönni? A nőgyógyász táppénzre javasol, az veszélyeztetett táppénz lesz? Érdemes azt megvárnom,míg a munkahelyem felé kérelmezem,hogy visszamegyek?

2015. máj. 18. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem folytatás akart lenni,hanem fizu nélklüli megszakítás intézése.
2015. máj. 18. 15:37
 2/8 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi szabim gyűlhetett össze a 27 hónap alatt,és azt is kifizetik nekem.ha én azt most kivenném?
2015. máj. 18. 15:49
 3/8 H.Orsolya ***** válasza:
Nálam, úgy volt novemberbe, hogy mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Bementem a munkahelyemre szóltam, hogy "vissza mennék dolgozni" ( közöltem, hogy terhes vagyok, mi a teendő?) nekem mindenki azt javasolta, meg úgy is szokták, hogy kiadják a szabadságot és utána tp. Az államkincstárba azt mondták nem kell lemondanom a GYES-t, mert már nem érdekes, hogy mellette, dolgozol e. Februárba töltötte a fiam a 3-at. Onnantól automatikusan nem jár a GYes. onnantól csak tp-en voltam. A múlt héten pedig szülés előtt 28 nappal, lezárattam a táppénzt, és tgyáson (CSED)- en vagyok.
2015. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 H.Orsolya ***** válasza:
kb nekem is egy hónap volt a szabim, azt természetesen annak számolják el, Sőt a 3 év alatt, amit nem kaptál béremelést meg, azt is megkapod, tehát új összeg lesz a munka szerződésedbe. ( már ha volt béremelés) A munkáltató pontosan tudja meddig lehetsz szabin és utána akkor a doki ki is tud írni tp-re, a szabi utáni első nap már lehet tp
2015. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az nem gond ugye ha még megvárom a nőgyógyászati véleményt,kb. 2 hét??Babonás vagyok. Utána 1 hónapon belül elbírálják, vagy milyen formában tudom meg mikortól vehetek ki szabit? Köszönöm a választ!
2015. máj. 19. 07:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg azt nem tudom még,hogy honnan tudom melyik éri meg, szülés előtt 28 nappal tgyásra menni,vagy a szülés napjától? Kislányomnál a szülés napjától mentem? Ha esetleg decemberbe születne akkor a GYEDet nem ebből az évből átlagolnák?
2015. máj. 19. 07:47
 7/8 H.Orsolya ***** válasza:
Persze, nem kell rögtön bejelentened, bár nekem jól jött ki, mert októberbe derült ki, hogy terhes vagyok, és november végén szóltam. fEbruárba járt le a gyes, így bőven volt időm gyes lejárta előtt. Nálam úgy volt, hogy szóltam, kiszámolták mennyi szabim van. De mikor szóltam másnaptól már szabin voltam
2015. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 H.Orsolya ***** válasza:

Hogy mikor mész t-gyásra azt te döntöd el, de szerintem többet fizet a tp-nél. ( de majd csak a jövő hónapba tudom meg, hogy megérte e így előtte)


Viszont a munkáltató segít.


Szerintem, ha tudod, hogy nah, minden biztos a terhességgel kapcsolatba és ígyis-úgyis szólsz a munkahelyeden, akkor kérdezz rá, hogy ez hogy működik.


Én is úgy mentem be, hogy ez van, mi ilyenkor a teendő?


De nálam úgy volt, ahogy leírtam :)

2015. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!