Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha akarok második gyereket...

Ha akarok második gyereket akkor a gyerek 2 vagy 3 éves koráig kérjem a fizetés nélküli szabadságot?

Figyelt kérdés
Miért érdemes az egyiket választani?

2013. jún. 12. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani. Ha az első gyereked betölti a 2. évét és kiveszed a szabikat, majd visszamész dolgozni, sokkal jobb tgyásra és gyedre számíthatsz, mintha gyesen maradnál. Igaz kevés az információ amit írtál. Ha már az első gyereked 2 éves kora előtt teherbe esel, akkor a gyed lejárta után kiveszed a szabikat majd táppénzre mész, ez így jobb, mintha gyesre mennél, anyagilag is jobban jársz.

Ha betölti a gyereked 2 évét és gyesre mész, akkor fennáll a veszélye, hogy a minimálbér lesz a gyed alapja, mivel ha gyesbe szülsz és több mint 180 napja vagy gyesen, akkor a minimálbér lesz a kisebbik gyerekkel a gyed alapja.

Én ha nem esnék teherbe, akkor a szabi lejárta után visszamennék dolgozni, hisz nem mindegy mennyi lesz a következő tgyásom és gyedem. Ha pedig már terhes lennék, akkor a szabi után táppénzre mennék, gyesre semmiképp se.

2013. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én két éves koráig kértem, mert a 3. évre kérni egyetlen plusz papír, és ha teherbe esek menet közben, akkor csak arról kell szólnom, hogy a fizetés nélküli szabi lejárta után táppénzre megyek, nem pedig még azért is kuncsorogni, hogy állományba visszavegyenek.
2013. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!