Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyszeri anyasági támogatáshoz...

Egyszeri anyasági támogatáshoz most akkor orvostól vagy a védőnőtől kell az igazolás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindenhol azt olvasom,hogy az orvostól kell igagolás! De nekem a védőnő adott! Nem értem! Minek adott a védőnő,ha az nrm is kell sehova?
2015. máj. 19. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jó az amit a védőnő adott, azt küldd be.

Mikor 5 éve szültem akkor az orvostól kellett kérnem, de tavaly már nekem is a védőnő adta mikor kinn volt a szülés utáni első látogatáson. Tavaly változott a terhesgondozási protokoll, nagyobb szerepet kaptak a védőnők.

2015. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Mikor megszulsz a korhazi zarojelentessel adjak. Csak az a jo. Vedono nem tudom milyen papirt adhatott...
2015. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én (Bp. MÁV KH) a kórháztól kaptam egy igazolást szülés után. Ugye szülés előtt le kellett adni a leleteket/kiskönyvet, és az alapján állították ki a papírt.
2015. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocsanat, akkor lehet az elsonek van igaza. En is utanakerdezek majd..
2015. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom, lehet, hogy helye válogatja, és van ahol a kórház állítja ki. Nekem a védőnő adta, és jó volt, megkaptam rá az anyaságit. Ha a kérdező is a védőnőtől kapott, akkor azt kell beküldeni.
2015. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Január óta a védőnő is adhatja! Én azt küldtem be és rendben volt.
2015. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Kizárólag a védőnő igazolása fogadható el, de ezen igazolhat orvosi vagy védőnői vizsgálatot is.

Ellenőrzik a megyéket, sok helyen elfogadtak hozzá bármit, most elég komoly lebcások voltak miatt, szóval komolyan veszik a törvényi előírást.

Az igazolást a védőnőnek kell kiállítania.

Szerintem senki nem akarja, hogy emiatt csússzon a pénze.

2015. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem január óta, és nem adhat a védőnő, hanem neki kell adnia.


Így szól a jogszabály:

A kérelemhez csatolni kell a várandósgondozást végző védőnő igazolásának másolatát arról, hogy a szülő nő - a várandósgondozási könyvben rögzítettek tanúsága szerint - a szükséges alkalommal részt vett a várandósgondozáson;

2015. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nekem a védőnő adta,direkt ezzel a jogcímmel,hogy ez kell ahhoz! Csak most hogy olvasgatom,hogy mik kellennek még hozzá,és mindenhol prvpst írnak,így elbizonytalanodtam!

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 19. 10:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne bizonytalankodj, nem viccből adta, azt küldd be.
2015. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!