Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki vehet táppénzre a terhesség...

Ki vehet táppénzre a terhesség miatt jelen szabályozás szerint? Háziorvos, nőgyógyász?

Figyelt kérdés

A 30. hétig szeretnék dolgozni. Van még 3 hét szabim, amit kivennék, így a 33. héttől táppénzre lenne szükségem a szülésig.


Kell szakorvosi javaslat, vagy ilyen "előrehaladott" állapotban már nem kell külön indokolni, hogy miért is nem akarok (miért nem tudok) dolgozni?


Egyébként irodai munka sok stresszel, amit eddig jól viseltem, de azért kezd mind szellemileg, mind fizikailag is megterhelni (kis ödéma már a 24. héttől van), viszont a háziorvosom nem éppen angyal.


2015. máj. 26. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez szerintem orvos függő. Hallottam már olyanról is hogy csak nőgyógyász írhat ki, nem tudom miért.. Én szóltam a házidokinál az asszisztensnek, hogy szeretnék táppénzre jönni, fel is vett, annyi, hogy kell javaslat a nődokitól, hogy továbbra is javasolt a táppénzen tartás.
2015. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!