Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED alatt felgyülemlett...

A GYED alatt felgyülemlett szabit kötelező kivenni akkor, mikor visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
2014 januárjától táppénzen voltam a júniusi szülésig, most július 1-től visszamegyek dolgozni, kötelező kivennem a szabikat? Vagy hogy működik ez?
2015. jún. 17. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy pl egész júliusban otthon vagy, de már fizetést kapsz erre az időre?
2015. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ki kell venni és ki is kell adnia a munkáltatónak. Esetleg megbeszélheted vele, hogy fizesse ki, de ezt csak abban az esetben szokták, ha felmondanak v. te mondasz fel.

Egyébként én sem értem, hiszen szabira már a teljes fizetés jár, mintha dolgoznál, csak pótlékok nélkül ha van.

2015. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis júliusra kapod a gyeded, fizetés (úgy hogy szabin vagy). Amúgy nem lehet olyan sok szabid, mert a tgyás idejére és a gyed első fél évére jár csak, illetve 2014 január-június közötti időszakra, ha nem vetted ki év közben.
2015. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen 60 napon belül köteles kiadni a munkáltató.

Én sem értem mi gond vele, hacsak nem vagy közalkalmazott, akkor kb 1 évi szabid van, ami ugye kb 1 hónapra elég, viszont amit az előttwm lévő irt az nem igaz, mert a régi szabályozás szerint 30 nap keresőképtelenség után nem számolódott szabi vagyis ott 1-2 napod van. És ha nem most akkor mikor vennéd ki? Mert még lesz az idei részarányos szabid is, amit ki kell venni.

2015. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!