Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék olyan anyukáktól...

Kery26 kérdése:

Szeretnék olyan anyukáktól választ kapni, akik idén igényelték a GYED-et és előtte CSED-en voltak. A GYED számításának kezdő napja most MI? A gyermek születésének napja vagy az igénylés napja?

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy a gyed számításának kezdő napja??

Ugyanabból a jövedelemből számítják, mint a CSED-et.

És onnan jár, hogy a CSED lejárt.

2015. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azért tettem fel a kérdést, mert három napja a netet bújom, és hol ezt írják, hol azt...tehát a GYED-et is abból számolják mint a CSED-et?
2015. jún. 21. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak egyet kell elolvasni, de a hiteleset! Az OEP honlapja az irányadó, nem a bulvárlapok.
2015. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
...nem bulvárlapokat olvasok...konkrét segítséget kérek, de ha idegesít a kérdésem, akkor kérlek görgess tovább, és ne írj...hátha valaki segít. Köszönöm!
2015. jún. 21. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Már megkaptad a választ, az nem az én hibám, hogy nem fogod fel.
2015. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy ki mit fog fel...hmmm...az előbb kértelek meg,hogy ne írj...két könyvelővel beszéltem,és hidd el nem hülyék,nekik sem volt világos a szabályozás különböző eshetőségek vannak...ha válaszolsz egy kérdésre azt tedd jó szándékkal,a lekezelő stílusra itt senkinek nincs szüksége...és ezzel be is fejeztem a "párbeszédet".
2015. jún. 21. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 1 és 5-ös te nem fogod fel az új szabályozást. Ugyanis az ellátások kezdőnapja más, ezért minden egyes ellátás alapja is más (lehet). Ez sok mindentől függ, talán ha a kérdezőnek levezetem amire kíváncsi te is megérted a dolgokat!

Szóval tegyük fel január 2-án szültél és innen igényelted a csedet és nem voltál előtte tp-n (vagy abban az utolsó 3 hónapban voltál tp-n, ami a csed számítási alapjába nem számít bele). Ekkor ugye a csed alapod a október 31-től visszafelé a 180 nap bérezett napod (feltételezem volt). A gyed alapod viszont (ugyanúgy számítódik tehát az igénylés kezdő napjától visszafelé számított 3. hónap utolsó napjától) március 31-től visszafelé nézve nézik, hogy van-e 180 nap bérezett jövedelmed, amit tavaly év jan. 1-ig lehet visszanézni. Tehát március 31-től mennek visszafelé és nézik a bérezett napokat. Eleve ugye neked jan. 2-ig kiesik mivel azóta cseden vagy, tehát feltételezve, hogy előtte nem voltál tp-n jan. 1-től számítódik visszafelé a 180 nap. Ha voltál tp-n, mondjuk december 15-től (vagy hamarabb), akkor a tp időszak is átugródik és a tp előtti időszaktól számítódik a 180 bérezett nap.

Ez azért lényeges pl mert ugye mondjuk van aki évvégén kap prémiumot, ez ugye a csednél még ez nem lesz az alapban, viszont gyednél igen (és ugye ha nem minimálbér 2xesénél nagyobb bérről beszélünk ez megdobhatja az alapot). Viszont, ha ez a számítás mégis "rosszabb" alapot eredményezne, mint a csedé, akkor a csed alap lesz a gyed alap is.

Ha esetleg írsz pontos dátumot, meg hogy voltál-e tp pontosabban meg tudom neked írni, mely időszakot nézik.

2015. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Off: kedves utolsó, írtam privátban, remélem nem baj! :)
2015. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!Pont ilyen segítséget szerettem volna kapni!!!Majd csak Január közepén fogok szülni,még a babonás időszakban vagyunk, de a hónap elejétől egy magasabb pozícióba kerültem és ezért szerettem volna tudni,hogy honnan számítják melyik béremet nézik...7 éve folyamatosan egy helyen dolgozom, és igen év végén prémiumot is szoktam kapni...még nem tudom meddig fogok dolgozni, ameddig bírom...ha így számolják akkor örülök! Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!!Szép Napot!
2015. jún. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!