Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kulfoldrol hazaterve megillet...

Kulfoldrol hazaterve megillet valamifele tamogatas a babam utan?

Figyelt kérdés
9 eve elunk Irorszagban a parommal,ugy dontottunk,hogy hazakoltozunk, van egy 11 honapos kisfiunk aki ir allampolgar,mert itt szuletett-de szeretnenk ha felvenne a magyar allampolgarsagot. Az volna a kerdesem, hogy volt-e valaki mar hasonlo helyzetben,milyen jutattasok illetnek meg (csaladi potlek, GYED..) es mik szuksegesek az elintezesehez?
2015. jún. 23. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyermeked kettős állampolgár, nem?

Én angliában élek majdnem 8 éve, itt született mindkét lányom, az egyik még nem, de a másik már megkaphatta az angol állampolgárságot, mert ő már úgy született, hogy több, mint 5éve itt éltünk születésekor. Anyakönyveztetésekor magyart írtak rá, de kiváltottuk neki az angol útlevelet, abban angol áll, ha hazamegyünk, akkor magyar anyakönyveztetem. Ő kettős állampolgár. 2014-ben születetteknek már otthon is könnyebb elintézni a dolgait, kapnak lakcímkártyát otthon. Az első lányomat nem tudom otthon beíratni a rendszerbe-eddig nem tudtam-mert nem volt lakcímkártyája. Van/volt magyar útlevele, magyar anyakönyve is van és mégsem tudtak neki adni lakcímkártyát és személyigazolványt. Majd most nézek nyáron utána, hogy tudnám megoldani. 2. babám mivel 2014 végén született, így neki már tudunk személyi igazolványt csinálni.

Ezekből arra következtetek, hogy ezeket te is el tudod intézni, és gyermeked kettős állampolgár, nem lesz gond a papírjai elintézésével, csak be kell menni a helyi önkormányzatra. Segélyt meg onnantól kezdve lehet igényelni, de ilyen gyes, gyed meg hasonlók szerintem nem fognak járni rá, de családi pótlék biztos, ha otthon maradtok, csak intézzétek el a papírjait.

2015. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állandó magyarországi bejelentett lakcím van? Hogy lehet, hogy a gyerek nem magyar állampolgár is? Gondolom te magyar állampolgár vagy.

Gyesre, a gyerek 3 éves koráig lehetsz jogosult, illetve családi pótlék, de ehhez állandó mo.-i bejelentett lakcím kell, magyar TAJ kártya a gyereknek. Addig semmi.

Itt tájékozódhatsz: [link]

Én elintéztem volna azért a magyar állampolgárságot születésekor, főleg ha az egyik szülője magyar a gyereknek.

Így szerintem elég hosszadalmas lesz.

Magasabb összegű családtámogatásra, a gyedre akkor lennél jogosult, ha van 1 év munkaviszonyod és Magyarországon van bejelentett munkahelyed, mikor a gyedet igényelnéd.

Gyes havi nettó 25.650 Ft a gyerek 3 éves koráig, ha nem tartós beteg, családi pótlék 1 gyerekre kb. 12 ezer. Mást nem tudsz igényelni, illetve ehhez kellenek még amit írtam.

2015. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Gyes gyedet ugy tudom biztosítottnak kell elötte lenni.


Ami bizonyosan fog járni, ha egyikötök elkezd bejelentett munkát dolgozni, az a családi pótlék.


A többi pénz a biztosításotok által jár.


DE pl azt amit most írországban kapsz azt kaphatod tovább.


Pl én németországban élek, és szülés elött dolgoztam, így 1évig kaptam az itteni szülöpénzt, aminél mindegy, hogy hol élek az járt a biztosításomtól.

A munka miatt jár a családi.

2015. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyes nem biztosítottságtól függ, az alanyi jogon jár.

Magyarországi lakcím kell hozzá, és persze, hogy itt tartózkodjatok.

2015. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Ir allampolgar , mivel mikor szuletett mar tobb,mint 5 eve itt eltunk, es ir utlevelet csinaltattunk,mert a magyar nagyon hosszadalmas lett volna innen, es gyorsan kellett...de szeretnenk honositani, ha hazamegyunk. En nem dolgoztam otthon, csak itt volt bejelentett munkahelyem 9 evig. Csaladi potlekot kaphatunk akkor is ha Magyarorszagon tartozkodunk,de a fiam meg nem magyar allampolgar? nekem azt mondtak,h minimum 4-5 honap mire megkapja...en es a ferjem is magyarok vagyunk.
2015. jún. 24. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha neked és párodnak van magyar személyi igazolványa, bejelentett lakcíme és TAJ krátya, akkor az oké.

De, a gyereknek is kellenek ezek, főleg születési anyakönyvi kivonat (magyar), TAJ kártya. Amíg ezek nincsenek, addig nem tudsz igényelni semmit. Ja és persze itt kell élni életvitelszerűen már. Azt nem tudom, hogy az ír támogatásokat le kell-e mondani, szerintem igen, ezt kérdezd meg Írországban is.

A kinti munkaviszonyod bele lehet számítani a gyed jogosultságának idejébe, de kell itthoni munkahely is, mivel az itthoni keresetből számolják ki a gyed összegét.

2015. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!