Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama, aki már nem tanul...

Kismama, aki már nem tanul viszont még nem dolgozott, illetve csak néhány hónapot, kap valamiféle-fajta támogatást, juttatást?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 11:25
 1/10 ivilicious ***** válasza:
gyes, családi pótlék szerintem
2014. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha nincs meg a 2 év akkor csak az alapokat

miért is kéne kapnia?!

2014. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alanyi jogon járó GEYES (jelenleg nettó >26 eFt), a családi pótlék (egy gyermekre nem egyedülálló esetén 12,2 eFt) minden.

Esetleg ha a családban az egy főre jutó jövedelem nem éri el a lakheléyed szerinti önkormányzat szociális rendeletében meghatározott mértéket (nettó 40 eFt/fő körüli érték szokott lenni, de változó településenként) akkor állandó vagy eseti segélyre, gyermekvédelmi támogatásra lehetsz még jogosult.

De ezek jövedelemfüggő, szociális juttatások.

A gyermekvállaláshoz a gyest és a családi kapod állandó jelleggel (a gyes a gyermek 3 éves koráig jár, a családi a gyermek továbbtanulásától függően 16-tól huszonéves kor elejéig).


EGYSZERI pénzbeni támogatás még az ún. kelengyepénz néven ismert egyszeri anyasági támogatás (kb. 68 eFt), aminek a feltétele a rendszeres terhesgondozáson való részvétel.


Olvass utána a neten, igénylőlapokat is le tusz tölteni a MÁK (államkincstár) honlapjáról.


Ha esetleg nem élsz együtt a gyermek apjával, akkor ne feledkezz meg a gyermektartásdíjról sem, ami az apa jövedelmének függvénye. Ehhez viszont tartásdíj megállapítása iránti keresetet kell benyújtani a bíróságra.

2014. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szülés után a MÁK-hoz benyújtott igénylő lappal 25800ft gyes ami 3 éves korig jár és 12500ft családi pótlékot ami nappali tagozaton való tanulásáig, de max 21. éves korig jár.
2014. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Miért szül valaki úgy gyereket, hogy nincs anyagi háttér? Itt arra gondolok, hogy ha munkád van a szülés előtt, akkor magasabb összegű pénzre vagy jogosult..

Azért szerintem nem mindegy...

2014. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsónak: Mert nem mindenki akarja kitolni 30 éves koráig...

Egy egyszerű kérdés volt, érdekelt. Nem azért tettem fel, mert meg sem tudnánk élni nélküle. Nem vagyunk olyan rossz helyzetben.

2014. máj. 6. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
apuka biztos sikeres 40-es :)
2014. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagytok ilyen rosszindulatúak úgy, hogy nem tudjátok milyen a családi háttere. Amúgy én vártam 31 éves koromig, hogy meglegyen a háttér. Lett tehermentes ház, kisebb karrier, kutya, cica,:-) nyaralás stb... Aztán nem estem teherbe. Egészen 6 éven át. Ha újra kezdhetném, inkább szülnék 20 évesen, mint hogy így járjak.
2014. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a közeli ismerőseimen kívül is van olyan ember, aki nem ítél el.
2014. máj. 12. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Most fogok diplomázni, de én is ezen gondolkozom, hogy 25-26 évesen szeretném az elsőt már. De ugye mindennek jól kell kijönnie, hgoy meglegyen a szükséges munkaviszony előtte. Nehéz ügy az biztos.
2014. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!