Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van esélyem álláskeresési...

Boh0930 kérdése:

Van esélyem álláskeresési járadékra esetleg valami féle szociális járadékra?

Figyelt kérdés

1 éve fejeztem be a tanulmányaimat (középiskola) dolgoztam diák munkán közben egy nyarat önkormányzati pályázatként a kerületünkben. Az utóbbi évben dolgoztam folyamatosan de csak alkalmi munkavállalóként voltam bejelentve az adó hivatal felé a tb-t is magam után fizetem mióta végeztem a sulival. Soha semmilyen járadékot nem igényeltem és regisztrálva se vagyok mint munkanélküli. Van értelme regisztrálnom adnak valamit vagy felesleges? Arrol pontosan tudom mi jár és mi nem szülés után nekem az érdekelne addig tehetek e még valamit h kimerítsem a lehetőségeimet :) A válaszokat előre is köszönöm! :)


26 hetes kismama


2015. jún. 23. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
évenként jár 1 hónap és max 3 hónap. lehet van bent 2-3 hetet már, ezt nem tudom, de igazából nem hiszem, hogy értelme lenne pár ezer forintért. inkább szülés után lehet jobb lenne, hisz akkor segítséget kapsz majd az álláskereséshez, lehet adnának munkát is, szóval hosszútávon szerintem kifizetődőbb lenne későbbre hagyni
2015. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. jún. 23. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:

álláskeresési járadékra az jogosult, aki legalább 1 évet dolgozott rendesen bejelentve. Diákmunka, alkalmi munkavállalói nem számít bele.

Max. megpróbálhatod az aktív korúak ellátását, de azt az önkormányzatnál lehet igényelni. Illetve kérheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted a TB-t, ha szoruló vagy. Ezt 1 évig szokták fizetni.

Bejelentkezhetsz, pénzt sem most, sem a gyes lejárta után nem fogsz kapni, max. kiközvetítenek közmunkára, akár terhesen is, volt rá példa.

2015. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!