Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nappalin tanulok egyetemen....

Nappalin tanulok egyetemen. Gyermekvallalaskor mi járhat nekem?

Figyelt kérdés
24 eves vagyok. Másodéves az egyetemen, és most 4 órás munkát is vállaltam mellé. Idáig főleg diákmunkakat végeztem. Párommal babát szeretnénk. Járna bármi nekünk? Gyes gyed.. Bármi?

2015. jún. 25. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Olvass utána a diplomás gyed-nek, hogy minden feltételnek megfelelsz-e, szerintem jár. Ezen kívül családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás az, amire még számíthattok.
2015. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Diplomás gyed járhat. Csed és rendes gyed akkor, ha a szülést megelőző két évben van 365 biztosított napod. Diákmunka, egyszerűsített foglalkozás nem számít bele a 365 napba.

Diplomás gyed: legyen 2 lezárt féléved legalább nappali egyetemen v. fősulin v. diploma után 1 éven belül szülsz.

Ha nappalin tanulsz, akkor szerintem jár a diplomás gyed, ezt a gyerek 1 éves koráig kapod, kb. 54-56 ezer forint. Majd 1-3 éves kora között gyes, ami havi 25 ezer forint.

Ha nem nappalin tanulsz, akkor gyesre leszel jogosult, mert nem lesz meg az 1 év munkaviszonyod szülésig. Ja, ha nem vagy terhes, akkor még meglehet.

Egyszeri anyasági jelenleg 64 ezer forint, ezt egyszer kapod szülés után, ha van 4 pecsét a terhes könyvedben.

Családi pótlék 12 ezer Ft/hó.

Családi adókedvezmény, ha dolgozol, akkor 1 gyerek után 10 ezer forint maximum. Párod ezt akkor kérheti, ha házasok vagytok, ha nem vagytok házasok, akkor a gyerek apja csak a gyerek születése után veheti igénybe.

2015. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!