Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jövedelem terén mire számíthat...

Yani70 kérdése:

Jövedelem terén mire számíthat gyermekvállaláskor, egy két diplomás anyuka?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányulna, hogy a jelenlegi szabályozás alapján milyen bevételek, s egyéb juttatások lehetnek? Akár adójóváírás, pótlékok, stb. Második gyermek lenne, mire lehet számítani? Jelenleg tervezés szintjén vagyunk, ha nem lenne nagy jövedelem kiesés, akkor vállalnánk.

2014. márc. 14. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
két diplomával tudhatnád, hogy erre válaszolni nem lehet. Mennyit keresel? Akkor azért könnyebb lenne megmondani, mennyivel kapsz kevesebbet. Dolgozol? Gyeden, gyesen vagy?
2014. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van. Nem számít, hogy 2 diplomád van vagy csak egy szakmunkás bizonyítványod a lényeg az, hogy mennyit keresel.
2014. márc. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

adójóváírás, pótlék...

ne haragudj, kételkedem a diplomádban, és azt se értem, ha már szültél, hogy a fenébe kérdezhetsz ilyent. Tudod te, mi volt az adójóváírás, amíg volt?


Jár anyasági, családi pótlék, biztosítástól függően tgyás, gyed, aztán gyes. Családi adókedvezmény, apának pótszabadság a baba megszületése után, később mindkettőtöknek évente pótszabadság, mit soroljak még?

2014. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzők jól írták!Semmit nem jelent a 2 diploma,ha épp nincs munkád...
2014. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na akkor válaszolok sorban. Tehát a páromnak van diplomája, s tervezési időszakban vagyunk. Az, hogy szült nem jelent semmit, mert 9 évvel ezelőtt volt. Azóta rengeteg minden megváltozott, szerintem ezt azért mindenki látja. A kérdést azért tettem fel, hogy a lehetőségeket írja meg valaki, nem pontos számadatokra voltam kíváncsi. Idáig nem volt időm, hogy utána nézzek, de úgy látom le kell ülnöm, s átnéznem személyesen a lehetőségeket. Azt azért nem gondoltam, hogy ekkora felháborodással kezelitek a kérdést.
2014. márc. 15. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ez nem felháborodás, de honnan tudnánk megmondani, mennyivel lesz kevesebb a pénzetek, ha azt se tudjuk, most mennyi?

Az adójóváírásnak semmi köze ahhoz, hány éve szült, a kettőnek köze nincs (illetve nem volt) egymáshoz.


Ha segítséget szeretnél, akkor írj pontos infót, ami alapján válaszolni lehet.


Dolgozik-e, az utóbbi években mennyit dolgozott, mennyi a bére, szeretne-e táppénzen lenni, vagy végig dolgozni akar, igénybe akarja-e venni év közben az adókedvezményt vagy csak az adóbevallásnál... ilyen apróságok nélkül aki bármit mond, az találgat.

2014. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!