Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság megváltása vagy...

Szabadság megváltása vagy letöltése gyes után választható?

Figyelt kérdés
Választhatok, hogy a felgyűlt szabadságot kifizesse a munkáltató, vagy letöltsem, és csak a szabi lejárta után mondjon fel?? (Állományban maradni jobb lenne a szabadság idejére, mert akkor biztosított vagyok. De nem tudom, hogy ezt a munkáltató dönti-e el.)
2015. júl. 9. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan le kell tölteni a szabadságot otthon. A munkáltatónak akkor kötelessége kifizetni, ha felmondasz v. ő mond fel neked, vagyis megszűnik a munkaviszonyod. Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor kérheted, hogy otthon letöltöd a felhalmozott szabidat és utána szüntesse meg a munkaviszonyod, viszont erre nem kötelezheted, ha ő azt mondja, hogy inkább kifizeti neked, akkor azt el kell fogadnod.

Ha nem szűnik meg a munkaviszonyod, akkor otthon kell letölteni törvényileg, de itt is meg lehet egyezni, hogy fizesse ki és rögtön munkába állsz.

2015. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors választ!
2015. júl. 9. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!