Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez reális? TGYÁS után GYED...

Ez reális? TGYÁS után GYED sokkal kevesebb?

Figyelt kérdés

Eddig TGYÁS-on voltam, 90.000Ft körül kaptam minden hónapban. Június 23-án járt le, s a bérszámfejtőnk korábban azt mondta, csak 7000-8000Ft-al lesz kevesebb a GYED mint a TGYÁS volt. Most megkaptam az SMS-t a banktól, hogy 57.000Ft ment a számlámra.

Alapból kevésnek tűnik az eddigihez képest, de mivel júniusban járt le a TGYÁS, ebben a hónapban még akkor is hasonló összegét kellett volna kapnom hisz 23-ig TGYÁS-t számoltak, s csak a fennmaradó napokra a GYED-et. Most akkor mi lehet a helyzet? Elronthatták a bérszámfejtést szerintetek?


Köszi a válaszokat



2015. júl. 9. 18:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hogy elrontottak-e valamit, azt a munkáltatódtól kérdezd meg, de a gyed sajnos lényegesen kevesebb.
2015. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ez csak a tgyás tört hónapra? Amikor nekem lejárt a tgyásom, akkor két utalást kaptam. Egyszer a törthavi tgyást, majd a törthavi gyedet.
2015. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Szerintem sem teljes havi, hanem tört..
2015. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is tort havi tgyas, gyed max 10 essel kevesebb.
2015. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nos ha beadtad a gyed igényt, akkor tudnod kell mennyi a napi átlagod, így már könnyen ki tudod számolni, hogy mennyit kellett volna kapnod.

Ha gondolod kiszámolom, csak mond meg májusban mennyit kaptál bruttóban ill. kézhez? Családi kedvezményt te kérted?

2015. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ez törthavi utalás lesz, de ha 90-et kaptál csedre akkor a gyeded inkább 70 körül lesz, nem csak 7000-rel kevesebb.
2015. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

GYED igényt már két hónappal korábban beadtam, s a határozatot is megkaptam róla. Szóval biztos megvan nekik. Utolsó havi TGYÁS-om 100.965Ft volt. (Ezt kaptam júniusban, vagyis ez a májusra vonatkozó)

Ez a tört hónapos dolog kicsit megnyugtat, mert nem számítottam ilyen kevésre. Az ügyintézőnk is úgy mondta hogy csak néhánnyal lesz kevesebb, nem 40e-vel, úgyhogy ezt tényleg keveslem.

2015. júl. 9. 20:42
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja és a családi kedvezményt a párom veszi igénybe. A napi összeg ami a határozaton szerepel, Ft-ra pontosan ugyanannyi mint a TGYÁS-os határozaton.
2015. júl. 9. 20:44
 9/25 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez nagyon nem jó, mert a törthavinak is sokkal többnek kellett volna lennie. Csed azt nem írtad bruttó vagy nettó ez a 100.965 én nettónak vettem. Szóval így 74.900 Ft járna a 23 napra és 20 ezer gyed a 7 napra.

Milyen napi összeg van a határozatodban?

2015. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Most fejből nem tudom, s el vannak pakolva a szekrény mélyére a határozatok, de az biztos hogy ugyanaz az összeg, s az is hogy én anno kiszámoltam, s mindig többet kaptam mint ami az alapján kijött volna. De egyébként havonta sem volt mindig ugyanaz a TGYÁS összege sem. 93ezer valamennyi volt a legkisebb és 102valamennyi volt a legtöbb. Lehet ennek köze ahhoz hogy orabér+jutalék alapon dolgoztam, s így mindig oriási eltérések voltak a fizetésem összegében?
2015. júl. 9. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!