Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e gyed ha bejelentés után...

Jár-e gyed ha bejelentés után rögtön táppénre megyek?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes csak érdekelne ha 2016-ban születne meg a baba akkor járna-e gyed?!2012-töl regisztrált munkanélküli vagyok,2014 januárjàtól 2015 januàrjáig kaptam munkanélküli segély (ez úgy tudom beleszámít),de azóta sajnos napi bejelentéssel dolgozom,elméletileg nem sokára bejelentenek,és ha ez megtörténne és rögtön teherbe esnék akkor nem tudnék tovább dolgozni .Tehàt bejelentés után ha rögtön táppénzre mennék akkor járna gyed??

2015. júl. 9. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem és tpre is csak annyi időre mehetsz ahány napra előtte hivatalosan be voltál jelentve. Tehát ha 2 hónap bejelentés után megtudod, hogy terhes vagy és azonnal tpre mennél max 2 hónapig járna a tp. Viszont ha határozatlan a szerződésed és a munkakör miatt mennél tpre, akkor először a munkáltatónak fel kell ajánlania egy megfelelő munkakört ha nem tud, akkor távolléti díjat kell fizetnie neked, vagyis tulajdonképpen nem jársz dolgozni, de fizut kapsz.
2015. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Mert eleve táppénzt se kapnál a szülésig.

Annyi időre mehetsz ugyanis táppénzre, amennyi időt az adott helyen dolgoztál.


A GYED-hez pedig 2 éven belül 1 év munkaviszony kell. Az álláskeresési járadék maximum 90 napra folyósítható, és csak ez számít bele. Nem tudom, te miféle pénzt kaptál 1 éven keresztül, de az biztosan nem számít.

2015. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szülést megelőző 2 évben kell legalább 1 év munkaviszony a csedhez és gyedhez és szüléskor is biztosítottnak kell lenni, tehát munkahellyel kell rendelkezni v. álláskeresési támogatáson kell lenni.

Álláskeresésit max. 90 napig kaphattál, az az idő beleszámít, ha benne lesz a szülést megelőző 2 évben. Aktív korúak ellátásán töltött idő már nem számít bele.

Napi bejelentéssel ledolgozott idő szintén nem számít bele a biztosított időbe.

Táppénzen valóban annyit lehetsz, amennyi időt ledolgoztál, ha nincs folyamatos munkaviszonyod és neked nincs. Ez úgy van, ahogy írták is előttem, tehát 8-9 hónapot nem lehetsz táppénzen, csak ha rendesen bejelentve dolgoztál is annyi időt.

Miért akarsz rögtön táppénzre menni, miután bejelentenek?

Ha próbaidős leszel v. határozott idős szerződésed lesz, akkor nem leszel védve a kirúgás ellen terhesség alatt.

Csak határozatlan munkaszerződéssel vagy védett a próbaidő lejárta után.

Nehéz helyzet, mindenképp meg kell egyezned a munkáltatóddal, hogy mi legyen. Kell egy olyan munkakört keressen neked, ahol dolgozhatsz v. valóban távolléti díjat kell fizessen, bár szerintem inkább mindenki táppénzre megy, minthogy ezt kérje a munkáltatótól, mert mindenki szeretne gyed után visszamenni a helyére.

Bár szerintem távolléti díjat sem fizethetnek pl. 8 hónapig, ha az illető csak 2 hónapja dolgozik a cégnél rendesen. Ez tényleg nem lenne fer a munkáltatóval szemben. De, ezt én gondolom így.

2015. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
2012 és 2014 között mit csináltál? 2014 jan.-2015 jan. között mit kaptál pontosan? Álláskeresési támogatás már pár éve max. 90 nap csak, amihez kell 3 év bejelentett munkaviszony.
2015. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írják, annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál az adott munkahelyen. de mondjuk már ott elúszik a dolgok, hogy az első 3 hónap az próbaidő, azalatt pedig bármikor felmondhat a munkáltató így hát fel is fog ha 1 nap meló után lelécelsz.


olyan meg nincs, hogy 1 évig voltál munanélkülin, hiszen az 3 hónap ha előtte volt 3 év munkaviszonyod, ennyi számít bele a csedbe, gyedbe. te nem munkanélkülin voltál hanem valamilyen segélyen, segély pedig nem lesz alapja ellátásnak és nem is számít bele semmibe...

szép is lenne amúgy ha a semmittevésért járna plusz pénz

2015. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, fent leírták mi kell hozzá.
2015. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam "regisztrált álláskeresö" ez úgy tudom beleszámít és ezt egy évig kaptam.ez a 22800.- Szóval mennyi ideig kell dolgoznom h kapjak gyedet?Azért nem tudok tovább dolgozni mert nem szeretnék 15kg-os cuccokat emelgetni.
2015. júl. 9. 15:49
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

22800,- az aktív korúak ellátása. Ez SEGÉLY, és nem számít bele.


Minimum 1 évig kell dolgoznod és a szülés napján is biztosítottnak kell lenned ahhoz, hogy kaphass CSED-et, GYED-et.

Ha a terhességed nagy részét táppénzen akarod tölteni, akkor 1) túl kell jutnod a próbaidőn, ami akár 6 hónap is lehet; 2) minimum annyi munkaidőnek a hátad mögött kell lennie, amennyit táppénzen akarsz tölteni.

2015. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

"Azért nem tudok tovább dolgozni mert nem szeretnék 15kg-os cuccokat emelgetni."


Nem is terhesen kell tovább dolgoznod, hanem előre gondolkozni és tudatosan, felelősségteljesen időzíteni a babprojektet. Ez érthető hogy ne akarsz emelgetni, de nem így működik, hanem ahogy írták többen. Az egyetlen megoldás ha ledolgozol minimum 1, de inkább másfél évet mielőtt teherbe esnél. Akkor jár is minden, táppénzre is mehetsz. Ahogy te gondolod az nem járható út.

2015. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

terhesség előtt húzz le egy évet... vagy elégedj meg a gyessel.


de most komolyan, belegondoltál már miről beszélsz? 22.800.- még ha alapja is lehetne a gyednek, akkor szerinted mennyi lenne a gyeded? havi 5.000.-???


2 dolgot tehetsz, vagy tisztességesen dolgozol vagy nem tartod a markod

2015. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!