Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szept. Végéig van munkavisz...

Ha szept. Végéig van munkaviszonyom es okt. végén születik a baba, akkor jár a Tgyas/Egyed?

Figyelt kérdés
Szept. Végén lenne meg a 7.honapom a cégnél. 365nap biztosítási időm megvan, de november es febr. között passzív gyesen voltam. Ha a tgyas lejár, akkor utána fogok kapni gyedet, ha igen mi alapjan számolják(fizetes bruttó 200e)?
2015. júl. 14. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

passzív gyes? olyan nincs, passzív gyes és csed van, ez akkor van ha megszűnik a cég ahol dolgoztál csed/gyed alatt.

pontosan mennyi ideig dolgoztál? ha megvan a 3 éved, akkor munkanélkülire be tudsz jelentkezni, akkor járni fognak ezek az ellátások. ha nem vagy jogosult rá, akkor csak gyest fogsz kapni.


összeget sajnos nem tudom megmondani neked, de az rémlik, mintha ilyen esetben a dupla minimálbér lenne az alap, de ebben nem vagyok biztos!

2015. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szóval passzív gyed és csed van! bocs az elírásért :D
2015. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pontosan meddig volt meg a munkaviszonyod? Ha jól értem tavaly novemberig volt meg a biztosítottságod, majd februártól dolgozol megint? Ha megvan a biztosítottsági időd, mint az előző is írtál elmehetsz munkanélkülire és kérheted hamarabb a csedet, hogy utána járjon minden. Az alapod az lesz ilyen esetben mint az álláskeresési alapod.

Pontosan mikor szülnél és mikor szűnik meg a munkaviszonyod? Mert ha 28 nappal hamarabb kérnéd a csedet és az beleférne még a munkaviszonyba, akkor ugye a 200ezer lenne az alapod.

2015. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az előző cégnél novemberig voltam állományban-az sajnos megszűnt, ekkor gyesen voltam, mert a nagy fiam nem volt még 3 éves(márciusban lett 3),ott meg volt bőven az 5 év munkaviszonyom. Most márciussal elhelyezkedtem és okt végén fog érkezni a kis testvér. A jelenlegi munkáltatóm meg szeretne tőlem szabadulni és azt ajánlották szept. végén búcsúzzunk el egymástól.Tudom nem rúghatnak ki, de fenyegetőznek mindennel.
2015. júl. 14. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha határozatlan a munkaszerződésed nem rúghat ki!!! Ha már annyira kibírhatatlan lesz a helyzet gyere tp-re és kész. Gondolom úgysem akarsz utána oda visszamenni, úgyhogy használj ki minden törvény adta lehetőséget!

Ha meg határozott a szerződésed, tehát szept végéig szól, mondom próbálj meg a csed igénylésével játszani. Beleférnél egyébként a 28 napba?

2015. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Legkésőbb október végén meglesz a baba, így 30 nap(előrehozott CSED beleférne szerintem). Határozatlan a szerződés, de olyan közvetlen kapcsolatban kell lenne a főnökökkel, hogy egymást kerülgetjük és szó szerint elküldtek a ...-ba mikor nemrég bejelentettem a terhességet.
2015. júl. 14. 18:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Még augusztus végéig kéne dolgoznom, hogy meglegyen a 6 hónapom a tgyáshoz és a jobb betegállományhoz(ami nem a minimálbér után jár csak).
2015. júl. 14. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Közös megegyezést alá ne írd!!!!!
2015. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad, de ma ordítozást és megalázást kaptam ahoz képest, hogy embereket segítő munkahelyről van szó.
2015. júl. 14. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, h kiakadtak, hiszen becsaptad õket. Már régen terhes voltál, mikor felvettek és gondolom a próbaidō után jelentetted be csak...Hiába családbarát munkahely, én is kiakadnák, ha valakit max csak félévig tudok foglalkoztatni, utána meg csak a " baj" van vele..

De ha már így alakult, akkor vagy ne írj alá semmit, vagy ha igen, akkor menj álláskeresésire és akkor tudsz igényelni gyed-et, igaz minimálbér után. Ennek az a hátránya, hogy ha jön a köv. baba akkor újra kell elõtte gyūjteni a munkában töltött napokat.

2015. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!