Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Január elején megszűnt a...

Örökbefogadás kérdése:

Január elején megszűnt a munkaviszonyom pontosan 9-én, viszont ugye a munkáltatóm csak 15-én adta ki a papírjaimat, akkortól vagyok regisztrált munkanélküli. Ha mondjuk míg munkanélkülin vagyok jönne a baba akkor járna nekem gyed és tgyás is?

Figyelt kérdés
Előtte dolgoztam itt a cégnél másfél évet, és előtte pedig gyesen voltam .Köszönöm előre is a válaszokat!Ha jár a fent leírtak akkor az előző év keresetét nézik vagy azt amennyit adott pillanatban keresek kapok?

2014. febr. 26. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nemjárna.

Csak akkor járna, ha lenne munkád mikor szülsz, vagy mikor szülsz krnnél munkanélkülin, de csak akir járna, ha kapnák rllátást, de egy év bedolgozott után 1 hónap munkanélküki segély jár csak...

Az nem tart ki 9 hónapig:)

2014. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem is kell hogy kitartson ugyanis örökbefogadunk és bármikor szólhatnak már, csak azért kérdeztem meg hogyha most szólnának mondjuk akkor az hogy tavaly dolgoztam nem számít? Nem azt nézik???
2014. febr. 26. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha azalatt megszületne amíg munkanélkülin vagy akkor járna, de ez három hóna, ha mg nem vagy terhes akkor biztos, hogy nem.
2014. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
március 22-ig jár a munkanélküli tehát ha mondjuk addig érkezne a kicsi akkor járna? és a tavalyi évet néznék?
2014. febr. 26. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, ha közben jön a baba, akkor jár. Az utolsó két év átlagkeresetét nézik, ebbe a gyes is beleszámít.
2014. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha addig megkapnátok akkor járna. De az már kevesebb mint egy hónap ezalatt nem fog lemmeni az örökbefogadás sem, még akkor sem, ha addigra megkapnátok a babát.
2014. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. febr. 26. 22:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem találok munkát addig és még kitart a kicsike addig, 4 éve várunk és nem lenne jó ha most pont jönne, annyira elszomorít hogy most kerültem a cél előtt ilyen helyzetbe:(
2014. febr. 26. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem menj el munkanélkülire, húzd el pár hónapig, s akkor vedd igénybe, ha jön a baba.
2014. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 adriennjeni ***** válasza:
Csak akkor jár, ha az álláskeresési járadékról mész szülni. De akkor addig nem kérheted az álláskeresési járadékot, amíg el nem éred a neked járó napot, a munkaviszonyod alapján járót. Tehát utána csak Gyes jár. Én is így voltam. márciusban kiderült hogy terhes vagyok, augusztusban megigényeltem az álláskeresési járadékot és a kiírt nap előtt 28 nappal a tgyást, de addig magam fizettem a Tb-t.
2014. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!