Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen szociális támogatások...

Milyen szociális támogatások illetnek meg, és mire vagyok jogosult kismamaként? Minden ezzel kapcsolatos dolog érdekelne.

Figyelt kérdés
minden érdekelne ezzel kapcsolatban,mert szeretnék mindent kihasználni.Gyes gyed meg fogászati eljárások,kedvezmények.egyszóval minden ami megillet egy kismamát.

2015. júl. 22. 16:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg 18hetes kismama vagyok és ő lesz az első gyerekem.2009 júniusa óta dolgozom egy helyen,mint kocsmáros.Sajna nem tudom pontosan hogy milyen ellátások illetnek meg ingyenesen,mert régebben úgy tudom volt ilyenkor teljesen ingyenes pl.:fogorvosi ellátás.Eléggé tudatlan vagyok ilyen téren és gondoltam megkérdezem,hátha valaki össze tudná nekem ezeket foglalni hogy mire vagyok jogosult.na meg hogy hová kell ilyenkor fordulni,szoval általános tudnivalók amit egy kismamának tudni kell.
2015. júl. 27. 12:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Semmilyen ellátás nem illet meg ingyen, csak azok, mint minden más embert.
2015. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezményt kaphatsz, ezt a munkáltatódnál érdeklődd meg. Más valóban nem jár.
2015. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve a munkahelyedre és szüléskor is meglesz még a munkahelyed, akkor jár csed és gyed is.

Csed a bruttó átlagbér 70%-a. Ez az igényléstől 168 napig jár. Leghamarabb a szülést megelőző 28. naptól igényelhető. Ennek lejárta után jár a gyed, ami szintén a bruttó átlagbér 70%-a, csak több a levonás, mint a csedből. Ez max. a gyerek 2 éves koráig jár. 2-3 éves kora között tudsz gyest igényelni, ami jelenleg 25 ezer Ft.

Magzati adókedvezményt tudsz igényelni a terhesség 91. napjától. Ezt te is kérheted, de a gyerek apja csak akkor, ha házasok vagytok. Ha nem, akkor az apa csak a gyerek születése után kérheti családi adókedvezmény néven.

Egyszeri anyasági támogatást kapsz még, ha lesz a terhes könyvedben 4 pecsét, ez egyszer 64 ezer Ft, a gyerek születése után. Családi pótlék kb. 12 ezer Ft/hó.

Más nincs szerintem. Fogászaton az ingyenes, ami bárki másnak is ingyenes. Esetleg tanfolyamokon szoktak adni kedvezményt, a tanfolyam árának az árából 10-20%-ot, de ez sem minden iskolában. Ha Budapesten laksz, akkor vehetsz kismama bérletet a BKV-ra. Szerintem más nincs.

Meg esetleg mehetsz táppénzre, ha veszélyeztetett kismama leszel. Ennyi.

2015. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!