Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A teljes évi szabadság kivétel...

A teljes évi szabadság kivétele után is kismamaként elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha kiveszem az éves szabadságomat, ami 15 nap, akkor utána elmehetek e táppénzre ha kismama vagyok? Vagy menjek vissza még dolgozni? köszi előre is, üdv



2015. júl. 30. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem indokolja semmi a táppénzt, akkor miért ne mennél vissza dolgozni??? Hányadik hétben jársz?
2015. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Eleve nem veheted ki a teljes éves szabadságodat, csak az időarányost kötelesek kiadni.


Táppénzre mehetsz, ha keresőképtelen vagy.

2015. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
megkérdeztem a hr-en, kiadják a teljes éves szabadságot, hiszen a munkaviszony nem szűnik meg. 7 hetes vagyok jelenleg, gyárban dolgozom, zaj, festékszag, pakolászós rohanós álló munka, én annak nem szeretném kitenni a kisbabát, ezért szeretnék eljönni táppénzre. de akkor annak nincs akadálya hogy szabi után egyből táppénzre jönnek ha a doki kiír ugye? úgy értem nincs olyan bármi jogszabály hogy csak munkából (és nem szabiból) lehet táppénzre elmenni? köszi
2015. júl. 30. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Megint egy hülye, aki táppénzre rohanna kevesebb pénzért (és jogalap nélkül egészségesen), ahelyett, hogy igénybe venné, ami az Mt. alapján járna neki (távolléti díj zsebpénz összegű tp helyett)....
2015. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne táppénzre menj, hanem az üzemorvoshoz, aki valószínűleg leírja, hogy az adott munkakört ugyan nem láthatod el, de nem vagy keresőképtelen. Fel kell, hogy ajánljanak a munkahelyeden egy olyan munkakört, amit terhesen is elláthatsz. Ha nem tudnak ilyet biztosítani, akkor pedig távolléti díj jár, ami tulajdonképpen annyi, mint az alapbéred.
2015. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hülye vagyok tényleg? képzeld el voltam az üzemorvosnál, aki közölte h a terhesség nem betegség, még éjszakáztatni is éjszakáztatna, mondta hogy nyugodtan dolgozzak...ledolgoztatná velem a 9 hónapot ilyen helyen!

nem egyezne bele hogy ne dolgozzak, másik orvos igen. Na és ha te olyan okos vagy írdd már le hogy játszhatom ki h távolléti díjat kapjak, amikor az orvos szerint nem durvák a feltételek, sztem meg baromira?

2015. júl. 30. 22:47
 7/9 A kérdező kommentje:

amúgy diplomával dolgozhatnék fent az irodában, de mivel már pályáztam és akkor sem kaptam meg, nem hiszem hogy most megkapnám. főleg hogy fáradt vagyok, nem tudnék úgy dogzozni, az pedig precíz-felelősségteljes munkakör..

lent a gyárban pedig nem tudnak olyan munkakört felajánlani ahol ne lenne zaj, és ne lenne álló munka...dehát egészséges kismama vagyok...simán végigdolgozom a 9 hónapot, nem?:SSS

2015. júl. 30. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen draga, egeszseges kismamakent bizony hogy vegigdolgozhatod a 9 honapot!

Miert is ne tenned?

A terhesseg TENYLEG nem betegseg!

Ha nem vagy keresokeptelen akkor biza tappenzcsalast kovetsz el ha kiiratod magad...

2015. júl. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hagyd a megkeseredett válaszadókat..

Ha úgy érzed, hogy megterhelő lenne menj táppénzre.

Nem tudom mi a pontos munkaköröd, de én "biza" elmennék egy másik üzemorvoshoz is, vagy kikérném más szakmabeli véleményét is.

A mostani üzemorvos valószínüleg szépen "meg van fizetve" bár nem tudom, hogy mit tenne ha pl ott lennél rosszul az állómunkától.

2015. júl. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!