Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene elmagyarázni...

Valaki segítene elmagyarázni Táppénz, szülési szabadság és az utána lévő dolgok?

Figyelt kérdés
Első baba és nem igazán értem, most táppénzen vagyok, de szülés előtt 4 héttel azt hiszem akkor jár szülési szabadság ami teljes fizetés. De hogy mi hogy megy és azután mik járnak azt sajnos nem tudom. Valaki el tudná magyarázni?

2015. júl. 20. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság nem "teljes fizetés".

A szülési szabadság idején kapsz (ha jogosult vagy ) csedet, gyedet, majd gyest.

A csedet a szülés várható időpontja előtt 28 nappal kérheted legkorábban. De nem kötelező. Akár szülés napjától is igényelhető.

Az átlag fizetésed 70%-a, és ebből vonnak SZJA-t (16%-ot). (Hogy hogy nézik az átlagfizetést, az kicsit bonyolultabb)

A gyeded bruttója megegyezik a cseddel, csak ebből 10 % nyugdíjjárulékot is vonnak. (és ez maximalizálva van)

Majd amikor lejár a gyeded, akkor igényelhetsz gyest. Ez 25650 Ft jelenleg.

2015. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!