Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi szabadság jár GYED...

Mennyi szabadság jár GYED után visszatérő dolgozónak?

Figyelt kérdés

Párom 2013 júliusában szült. Most szeptembertől megy vissza dolgozni 40 éves és 15 nap szabadsággal akarják kiszúrni a szemét. Nem akarom elhinni,hogy csak ennyi jár. Én úgy tudom,hogy a Szülési Szabadság teljes időtartamára jár szabadság /ez volt a TGYÁS és 2013 decemberéig tartott/,és a fizetés nélküli szabadság /ami a GYED volt és 2014 júliusig tartott/ első féléve után jár szabadság. Szerény számításaim szerint ez minimum 20 nap,plusz az idei év szeptembertől decemberig is jár 10 nap. Ez nekem 30 napra jön ki. Ez szerintem csak több lehet kevesebb nem. Vajon nekik a 15 nap,hogy jött ki? Azt mondják páromnak megszűntek azok a törvények,hogy egy kismamának járna szabadság amíg otthon van a gyerekkel...

Valaki tudna segíteni,megerősíteni,vagy cáfolni?? :)



2015. aug. 6. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez így van. A tgyás idejére és a gyed első fél évre jár fizetett szabadság most is. Ezt veheti ki, amikor visszatér dolgozni, az idei évre járót majd ha már dolgozik. Sőt, számolhatod hozzá, hogy 2012 óta mindkét szülő kérheti a gyerek utáni pótszabit, tehát a feleségednek jár az évi 2 nap arányosítva szintén. Kérjetek kimutatást, hogy számolták ki, utána lehet kérni a felülvizsgálatát. Nálunk se annyi jött ki a munkaügynek, mint amit én számoltam, megbeszéltük, korrigálták.
2015. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor jól tudtam. A 2014-et elírtam,természetesen 2015-júliusában járt le a gyed. Párom viszont nem mer szólni a főnökeinek,hogy baromira nem jól számoltak,mert,hogy bajba kerül és kirúgják.....de ha én bemegyek még fel is rúgom őket...az meg azért nem jó.
2015. aug. 6. 11:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem 6-órába akarják visszavenni,holott úgytudom törvény van rá,hogy azt a munkavállaló kérheti csak,ha nem teljes munkaidőben akarna visszamenni.
2015. aug. 6. 11:19
 4/11 anonim ***** válasza:
A 2013-as szabokeretet nem meritette le szules elott?
2015. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Háááát,ezt nem tudom biztosan,ha lemerítette akkor nem jár a tgyásra szabi? De még akkor is kevés a 15 nap szerintem.
2015. aug. 6. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha kivette a teljes 2013-as szabiját szülés előtt, akkor kivette a tgyás időszakra járót előre. Akkor már nem jár neki újra. Ezért lenne érdemes egy kimutatást kérni és beszélni róla. Nem a főnökével, hanem gondolom csak van egy munkaügyes, aki ezt intézi. Inkább vele. Utána lehet menni a főnökhöz.
2015. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A "munkaügyis" itt az,aki azt csinálja amit a főnökök mondanak. Ha neki mondod,hogy valami nem stimmel,olyan mintha a főnöknek mondanád,vagy még rosszabb,mert elferdítve mondja vissza. Valószínű nem fog több napot kapni ígyse úgyse. Főleg ha az ideire járót 6-órás bejelentésre számolták.
2015. aug. 6. 11:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy hány órára van bejekentve hisz minden nap dolgozik, és a szabi is napra jár, nem órára.

Nos ha mosz szep. 1től állt munkába és 1 gyereketek van akkor ugye neki idénre járna 27+2 nap időarányosan ami 8 nap.

Ugye a felhalmozott szabi az a tgyás+gyed első 6 hónapja, ami durván 1 évi szabi, DE egyrészt fontos hogy pontosan mettől meddig volt tgyáson a feleséged, ill. előtte volt e tp-n, ha igen mennyit, és 2013ban mennyi szabit vett ki. Enélkül nehéz megmondani ténylegesen mennyi nap járna neki erre az időre. Hogy mennyit volt szabin 2013ban a fizupapirból meg tudnátok nézni. Ha pl sokat volt tp-n, ill. kivette az éves szabit akkor könnyen előfordulhat, hogy csak ennyi a felgyűlt szabija.

2015. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a jelenleg hatályos szabályozás. Azt érdemes tudni, hogy kivette-e előre a 2013-as szabadságkeretét.

Én 2014-ben szültem és a szülés előtt egyben kivettem az arra az évre járó szabadságaimat, majd utána mentem egy hét táppénzre.

Tehát nekem már csak a 2015-re járó szabadságom lesz jövőre, amikor visszamegyek.

2015. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Ami számomra világossá vált,hogy ha 2013-ban kivettem minden szabit /amit még nem tudok,de valószínű/akkor is több jár 15-napnál. 2014-januárjába indult a gyed,tehát a gyed első fél évére,plusz ha idén a maradék 4 hónapra még jár 8 nap,akkor annak többnek kell lennie 15-nél.

2015. aug. 6. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!