Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki nagyon érti...

Van itt olyan aki nagyon érti ki mikor mennyit kap?

Figyelt kérdés

sajnos senkit nem érek utol az ügyfélkapuknál, ezért gondoltam ide írok hátha valaki tud segíteni. 2012.07.15.én született egy első fiam, mivel nem dolgoztam előtte ezért összesen 37850 ft kaptam (gyes +családi) ezmost 2015.07.15 tel megszünt. múlt hónapban még megkaptam ezt az összeget.

Közben megszületett a kistesója 2015.06.07.én ezért múlt hónapban kaptam CST. 14400 ft.plusz a táppénzem maradék részét, meg a csedemet.

ma a postás CST hozott csak ami 39425. csedet azzt mikor kell kapnom? és most akkor mennyit kell hogy kapjak?

valaki megtudja mondani hogy miért igy kaptam, és mennyitfogok kapni egy hónapban?


köszönöm.


2015. aug. 6. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mi az a cst? nem csp?

megigényelted a csedet? annak 30 nap az elbírálása, utána 30 napon belül kell utalniuk. tehát igényléstől számított 60. napon meg kell jönnie

mi az, hogy mennyit kell most kapnod? mármint összegre vagy kíváncsi? de hát nem írtad mennyi a fizetésed és mióta dolgozol, mióta voltál táppénzen. ezek nélkül nem lehet megsaccolni se ;)

2015. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen cst.

a csedem összegét tudom.

igen arra lennék kíváncsi, hogy a családim és a gyesem mennyi? nem értem hogy jönnek ki ezek az összegek.

nem szeretném ha valamit félre számolnának és büntetést kelljen befizetnem. mindent egy fiatal lánnyal intéztem egy kormányablakban.

2015. aug. 6. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:

ja hogy CST mint családtámogatás?

26600 a csp 2 gyerekre ha nem vagy egyedülálló és nem tartósan beteg egyik sem.


gyest kapsz 15 napra (elosztod 31-el és beszorzod 15-el)

az 13.000.- körül van, plusz a 26.600 csp az az 39.500.- körül van...

2015. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Össze-vissza beszélsz.

Cst nincs, nem létezik.

A családi pótlék CSP.


A GYES és a CSP is fix, nem kell rajta SEMMIT számolni!

2 gyermekes családnál a családi pótlék gyermekenként 13300.


A táppénzből gyanítom a két gyerek között dolgoztál. Ha CSED-et kapsz, akkor nyilván GYES-t már hiába vársz.

2015. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor az a 39425 ft amit ma hozott a postás így jön ki ahogy te levezetted. már értem köszi :)

és a csedet azt minidig máskor hozza?

2015. aug. 6. 15:10
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Már ne haragudj, de ha már az előző gyerekkel is csak gyes járt mert irtad hogy nem dolgoztál akkor most sem jár csed, mire járna? Vagy közben ledolgoztál egy évet? Mert ha nem akkor csak a gyes és a családi fog járni most is.
2015. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Milyen csedre vársz, ha nem is volt munkaviszonyod?
2015. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha érted a válaszoló levezetését, akkor milyen csedet vársz. Ő gyesre számolt!!!! Gyes és csed nem jár egyszerre!!!!

És ha nincs munkaviszonyod, akkor mire akartál csedet igényelni? Vagy van? Mióta dolgozol?

2015. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

válaszolók, olvassátok már el mégegyszer!


van a kérdezőnek egy 3 éves gyereke! rá gyest kapott, 15 napit, mert betöltötte a 3 évet.

most született egy gyereke, aki előtt dolgozott, rá már fog kapni csedet.

és mivel 1 hónap híján 3 év van köztük, ezért 1 hónapig kap(ta) a nagyra a gyest míg mellette a kicsire a csedet.


az az összeg meg azért annyi amiért levezettem, a 2 csp és a tört havi gyes. a csedet máshonnan kapod, ha munkahelyed kifizetőhely, akkor ők utalnak, ki tudja mikor, ha pedig nem, akkor az oep utalja 10.-e körül. a 2 csp-t meg minden hónap első munkanapján utalja a mák

2015. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát... A kérdező nem irta egy szóval sem hogy dolgozott volna, még csak utalni sem utalt rá, akkor mi honnan találjuk ki? Ráadásul összeget sem irt a fizujára, honnan tudjuk akkor mennyi csed járna? Szerintem nem mi voltunk értetlenek...
2015. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!