Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Párom ausztriában dolgozik...

Párom ausztriában dolgozik szeptemberben mi is "költözünk" hozzá. Ilyenkor, hogy alakul az itthonról kapott ellátás?

Figyelt kérdés
Nagyobb gyerek után (2,5 éves) még jár a gyes, a kicsi után a munkáltatómtól kapom a gyedet (9 hónapos). Egyenlőre mi a gyerekekkel csak ideiglenesen, próbaként megyünk itthon megmarad az állandó lakcímünk és a munkaviszonyom is fennáll, ha nem jönnek be a számítások akkor visszavárnak 2017-től a munkahelyemre. Azt tudom, hogy kintről már most vissza tudom igényelni mindkét gyerekre az osztrák gyes különbözetet férjem révén, de mi a helyzet a munkaviszonyom alapján még több mint egy évig járó gyeddel? Ilyen esetben is jár vajon ugyanúgy?
2015. aug. 8. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Majd én is érintett leszek. Remélem tud majd valaki érdemleges választ adni, ha nem majd OEP :)
2015. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden infót megtalálsz: [link]


Egyéb kérdésre választ a MÁK nemzetközi kapcsolatok osztálya tud adni, nem az OEP.

2015. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszi előző ez hasznos link!

A gyesnél én is tudom, hogy a MÁK (vagyis mostmár kormányablak nemzetközi osztályát kell keresni), de a csed, gyed alapban ugye az OEP-hez tartozik, ezért írtam, hogy nekem talán majd ott kellene érdeklődnöm, mert hogy nekem még gyed kérdésről lesz szó.

2015. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben a MÁK nemzetközi kapcsolatok osztálya illetés külföldre költözés esetében, tehát a gyed és csed esetében is őket kell keresni, nem az OEP-et! A gyedet továbbra is fogod kapni, ha nem létesítesz kinn biztosítási jogviszonyt, de a gyest nem fogják tovább fizetni neked, ha 30 napnál hosszabb időre elhagyod Magyarországot. Azt le kell mondanod,mert hamar kiderül, ha 2 helyről vesztek fel támogatást. A családi pótlék is csak a kinti jár. Őket keresd: Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatósága (Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya, cím: 1139 Budapest, Váci út 71., e-mail: nko.kmrig@allamkincstar.gov.hu, fax: 0036-1/350-2465)
2015. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!