Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed (TGYÁS) Alatt megszűnt...

Csed (TGYÁS) Alatt megszűnt meg a munkaviszonyom. Után nem jár TB ellátás?

Figyelt kérdés
Csed alatt járt le a munkaszerződésem 04.30-án.07.14.-én igénybe vettem orvosi ellátást,ahol közölték,nem rendezett a biztosítási viszonyom.Passzív jogon nem jár az ellátás?Akkor fizetnem kell magam után a TB-t?
2015. júl. 16. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Passzív jogon még 45 napig jar a megszunestol.

De miert nem igenyeltel GYES-t?

Az alatt jogosult lennel eü-i ellatasra ingyen!

Ellenkezo esetben fizetned kell.

2015. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A csed alatt jogosult vagy egészségügyi szolgáltatás igénybevetelére, szóval nem kell fizetned a tb-t magad után.
2015. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most is CSED-en vagy? Vagy meddig?
2015. júl. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen,szeptemberig CSED-en vagyok,utána passzív jogon veszem igénybe a GYED-et.

És ezt hol tudom rendezni az OEP-el,hogy én jogosult vagyok rá?

2015. júl. 17. 07:52
 5/10 A kérdező kommentje:
A GYES jóval kevesebb,mint a CSED és GYED, es mivel volt munkaviszonyom,így igénybe vehettem,és úgy tudtam így is jár az ellátás,ezek szerint jól tudtam,csak akkor tisztáznom kéne az OEP -el. Kormány ablakon keresztül lehet intézni?
2015. júl. 17. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben hívd fel a területileg illetékes oep-et, nekem szoktak segíteni (igaz más ügyben).
2015. júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hol találom? Mert Szigetszentmiklóson van egy kirendeltségük,ahol voltam már személyesen,de a neten csak a címüket találom. :(
2015. júl. 17. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Taj-számodat valószínűleg kérdezni fogják, úgy készülj.

2015. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem kell fizess magad után TB-t, passzív csed és passzív gyed alatt is jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra. Valami hiba csúszott a rendszerbe. Anyukámmal is ezt csinálték, amikor nyugdíjba ment. Ugye a munkaviszonyának a megszűnése után 42 nappal pirosat mutatott neki a gép a kórházban, mert a nyugdíját az OEP még nem dolgozta fel. Valami hasonló lehet itt is. Mondjuk az OEP-hez ment be intézni, akkor szerintem neked is ott kell.
2015. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na megoldódott.Felhívta őket a könyvelő és ugyan az történt,mint az anyukáddal.Korrigálták,mostmár minden rendben! 😊 köszönöm a segítségeteket! 😉
2015. júl. 18. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!