Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesből, családiból vonható...

Gyesből, családiból vonható le mondjuk BKK tartozás?

Figyelt kérdés

Ma jött ki nekem egy felszólító levél,ugyan nem végrehajtós,hanem csak sima figyelmeztetés.Úgy tudom,nem vonható le semmi olyanból tartozás,ami a babát illeti meg.

Vagy tévedek?Ha igen akkor csak 33%-ot vonhatnak de azt is csak bírósági végzéssel,igaz?

A számlám a párom nevén van,ha oda utaltatom,akkor is letudják vonni? Én csak társkártyás vagyok!

Vagy maradjunk a tuti biztos Postás kihozós témához?

Ki mit tud erről?

Fontos lenne!

Köszönöm!



2015. aug. 18. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
és mi lenne ha nem trükköznél és befizetnéd? Akkor meg lenne oldva minden. Hidd el, egyszer úgyis levonják, csak rakodik rá a kamat, és nem 16 ezret kell visszafizetned hanem 160 ezret.
2015. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Le tudják vonni minden jövedelmedből, kivéve a mentes részt. (De az csak rész, szépen apránként akkor is le fogják vonni, ráadásul egyre többet és többet, a kamatok meg költségek miatt!)

És az, hogy ez "csak" felszólítás, az első lépés. Ha nem reagálsz, lesz belőle fizetési meghagyás, aztán végrehajtás... Csak addigra megtriplázódik a tartozás.

2015. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is inkább fizesd be.
2015. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy gyesből, családiból nem vonhatnak. Nemrég volt is egy kérdés, és ott a kérdező utána járt, és ezt a választ kapta. Viszont ezzel csak ideiglenesen jártok jól. Ahogy egyre jobban húzódik a behajtás, egyre növekszik a tartozás. És nem mindig leszel gyesen, előbb utóbb csak dolgozni fogsz, és akkor hiába utaltatod a fizetésed a párod számlájára, közvetlenül a munkáltatótól is kérhetik a levonást. Csak akkor már jóval több lesz a tartozás, mint most. Az elévülésben se nagyon bízzatok, mert minden egye felszólítással illetve behajtási kísérlettel újra indul az 5 év.

Inkább fizessétek be.

2015. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi lenne ha vállalnád a tetteid következményét? És esetleg ezt tanítsd meg a gyerekeidnek is. Nagyon szép bár sajnos egyre ritkább tulajdonság...
2015. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
BKK tartozások elévülési ideje nem 5, hanem 1 év.
2015. aug. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Kedves Utolsó, a követelés nem évül el, ha folyamatosan intézkednek a végrehajtása iránt...
2015. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolso...

Az elevules egy fogalom amely letezik a jogrendszerben.

Ha ah elevulesi idon belul tortenik elevulest megszakito cselekmeny akkor persze hogy nem evul el.

De ettol meg elevulesi ido van.

Bkk es telefon-internet tartozasnal ez 1 ev.

Bankk koveteleseknel pedig 5 ev viszont 2014.03.15 ota mar egy tertivevenyes felszolito level nem szakitja meg ezt az elevulesi idot.

Ptk-t kellene atfutni. 😊

2015. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Képzeld, ügyvédként vélhetően jobban ismerem a Ptk-t - mindkettőt! -, mint te...
2015. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és csak úgy szólok, hogy a Ptké értelmében csak az új jogviszonyokban nem szakítja meg a felszólítás az elévülést, a régiekre még mindig a régi Ptk. vonatkozik, tehát az elévülés megszakítására is.
2015. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!