Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyest és családi pótlékbol...

Gyest és családi pótlékbol vonhatnak le telefonszámla tartozás miatt ha postán érkezik mind a kettő?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vonjak de jobban jarsz ha kifizeted. En is igy huztam el a 250.000 tartozast ami ido kozben 500.000 lett. most 8.eve hogy kovetelik az osszeget de egy ideje mar vegrehantobal van. Befizettem reszletekben neki 170.000-et az 500.000-bol a 8 ev alatt megis meg most is 500.000-rol kapta a munkaltatom a levelet decemberben ds elkezdtek letiltani. A lenyeg hogy az idohuzas miatt nagyon rosszul jartam. Most meg 19 honap es kifut az osszeg. Szerencsere. Merthogy iszonyat sok koltseg van rajta amit mindenkeppen ki fogsz fizetni. Nem fog elevulni es dolgozni valamimor csak fogsz. Ha meg nem akkor ha orokolsz vmit akkor az fog eluszni mivel az idohuzas miatt akkora osszeg lesz. Jol gondold meg.
2015. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ha van vagyontárgyad, arra ráterhelik, és ha majd újra dolgozol, vonják a fizetésedből. Megúszni nem fogod.Kérj részletfizetést és egyezz meg velük.
2015. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ezekből nem vonják! Ez a kettő és még a szociális segély az ha jól tudom amiből nem tiltanak, meg még talán a rokkant nyugdíj! De tényleg jobban jársz ha mihamarabb elkezded törleszteni nekik. Nekem is volt hasonló esetem szintén 8 évig húztam halasztottam 80 ezerből 240 lett! Sokkal jobban jársz ha te kezdeményezek mert ha behajtónál is van figyelembe veszik a kezdeményezést és esetleg kedvezőbb részletet adnak! Az elévülésre meg nem szabad alapozni mert az 5 év és az is úgy hogy ha egyik fél se keresi a másikat de akinek tartozol vagy a behajtó cég úgy küld bizonyos havonta értesítést a tartozásról mert nem hagyja veszni a pénzét és onnantól kezdve úrja indul az 5 év! Tehát jobban jársz ha keresed őket és cselekedsz mert lehet megspórolsz magadnak pár 10 esetleg 100 ezret!
2015. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

AtUdom. De csak havi 10ezerrel fizthetem es jelenleg nem tudom igy fiztni.


De kaptam ilyen levelet, hogy vonni fogjak?

Akkor ez igy nem is ervenEs?

Hiaba kuldtek a levelet nem fogjak vonni?

2015. júl. 3. 12:56
 6/6 anonim válasza:
Tudomásom szerint nem fogják vonni! Elméletileg a családi meg a gyes nem a "te pénzed" hanem a picié! Legalábbis rá kapod. Ha 10 ezrével kérik akkor közöld velük hogy csak 5-öt tudsz fizetni és kész vagy 4-et! Előbb utóbb ők is bele fognak menni! Vagy a legvégsőbb eset, minden hónapban utalsz nekik 1000 Ft.-ot a feltüntetett számlaszámra (gondolom beleírták a levelükbe) és akkor nem mondhatják az, hogy nem mutatsz fizetési hajlandóságot! Egybként melyik behajtó cég az? Az Intrum meg at EOS egy idő után továbbadja még egy behajtónak ami általában valami egyéni behajtó cég azok meg nem fognak szarozni! Ez a kettő cég nem fog ingó-ingatlant lefoglalni az biztos! Inkább kiadják egy kisebb cégnek de azok már nehezebb esetek és akkor nem is beszélve arról hogy az ő bérüket is kifizettetik!
2015. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!