Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénz (Tgyás, Gyes,...

Mennyi pénz (Tgyás, Gyes, Gyed. ) jár ikrekre? 2016 március

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mit, meddig fogok majd kapni iker babáimra. 2016 márciusára várjuk őket, tehát még sok minden változhat is addig, de szeretnék nagyjából tisztába lenni vele. Dolgozok, sajnos csak havi 52 ezer a fizum.

2015. aug. 28. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
gyedet akkor felejtsd el, kapsz 2 gyest és 2 csp-t, ezt elég sokáig, ráadásul most tervezik még hosszabbítani az ikrekre, talán nekik is 10 éves korig, ezt nem tudom. de eddig is iskolás korukig járt
2015. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Gyed is jàr ha munkàból mész szülni. Na az màr màs kérdés hogy ennyi fizura kb 30pàrezer lesz max 40.
2015. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak.


Egyszeri anyasági 170.000 ft.


Kaphatsz gyedet, meg elötte tgyást, de a gyed a fizud 70 %-a körúl jár, így ne igényeld meh, inkább a gyest egyből, mert az dupla, kb 50.000 ft. Több, mint a gyeded. Másrész ikrekkel gyesen cirka 7 éves korig lehet otthon lenni (sulikezdés évének végéig), addig kapod az 50.00p-et, ami mellett dolgozhatsz is

2015. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azaz 50.000 -et de az ikreim nem hagynak békén.
2015. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Kaphatsz csedet és gyedet, ha megvan a jogosultságod. Mennyi a bruttó béred? Mert a csed és gyed a bruttó bér 70%-a. Ha ez több, mint a gyes, akkor csedet és gyedet igényelj. Csed 168 napig jár, gyed a te esetedben az ikrek 3 éves koráig, majd azután tudsz gyesre menni (most 25.650 Ft), míg iskolakötelesek nem lesznek. Na, most csedből és gyedből nem kapsz duplát, viszont úgy tudom gyesből igen, tehát valószínűleg érdemesebb a gyerekek születésétől gyesre menni, mert abból duplát kapsz, vagyis kb. 51 ezer Ft-ot, szerintem a csed és gyed nem lenne ennyi. Tényleg a bruttó bér a lényeg. Ha az 52 ezer a bruttód, akkor mindenképp gyesre menj.

Adókedvezményt apa igényelje, ez most jelenleg 2 gyerekre 20 ezer, de ez jövőre változni fog.

Ha házasok vagytok, akkor a magzati adókedvezményt apa is igényelheti, ha nem vagytok házasok, akkor a gyerekek születése után kérheti, a magzatit meg a jövő évi adóbevallásban visszaigényelheti.

2015. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy nettó 52.000 Ft a fizum. Az bruttóban valami 77 körül van.
2015. aug. 28. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg a gyest kérd. Ezzel a fizetéssel kapnál kb 35-40.000 gyedet. Gyest meg 50,000-et.
2015. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!