Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzes ügyben tudtok...

Táppénzes ügyben tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A nettó fizum 135 ezer és augusztus 3. óta táppénzen vagyok és leszek is a szülésig most kaptam egy 27 ezer Ft-os utalást?
2015. szept. 3. 11:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt a lényeges mondat! :) Ez nem kevés? Várhatok még valamennyit?
2015. szept. 3. 11:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak előleg, mert még nincs határozat a táppénzedről, és most már kötelező addig is valamennyit utalni.

A bruttód kb 200.000 Ft.

Akkor a táppénzed vagy 100800 Ft vagy 84000 Ft lesz. Nem írtad, mióta van munkaviszonyod.

2015. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az első havit két részletben kaptam meg. Ez nagyon kevés, biztos te is fogsz még kapni.
2015. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

OEP utalja v. munkahely?

Elsőre én is keveset kaptam, mert nem mindig tudták időben elszámolni a táppénzes papírokat. Ugye 2 hetente adják a táppénzes papírt, volt , hogy csak 2 hetet számoltak el nekem is, mert mire leadtam a másik 2 hetes táppénzes papírt, addigra megvolt a bérszámfejtés, de ugye az orvos meg nem adja előbb oda a papírt. Lehet nálad is ilyen gond van. Majd utólag elszámolják.

2015. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan a megfelelő munkaviszonyod, ill. úgy veszem, hogy május 31-től visszafelé a 180 napi átlagkereseted ebből a 135ezer nettó fizuból számolták, akkor ez az összeg az első tp-s időszakod (vagyis a 7 nap), mivel ugye először így vesz tp-re az orvos, 7 nap, majd utána kb 2 hetente. És ha az időpontot nézem ez reális is, hiszen aug. 11-én adhatad le az elsőt, ezt elbírálták (akár munkahely, akár OEP). Úgyhogy ez rendben van, ha az előzőek amiket írtam fennállnak.
2015. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Két éves munkaviszonyom van és mint kiderült, csak 9 napra kaptam elszámolást. Tényleg az volt a baj, hogy a táppénzes papíromat nem tudtam időben leadni. De megnyugodtam, jövő hónapban jön kicsit több. :)
2015. szept. 5. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!