Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzes probléma, mit tudok...

Táppénzes probléma, mit tudok ilyen helyzetben csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!a problémám az lenne hogy veszélyeztet terhes táppénzen vagyok ápr12.e óta, de még egy vasat sem kaptam. Ma felhívtam a tb-t és azt az információt kaptam hogy még kérelem sem érkezett be hozzájuk. Minden papírt amit a háziorvostól kaptam időben leadtam a munkáltatómnak ( nem tb kifizetőhely). Annyit mond a főnököm hogy ők márpedig elküldték, nem tudja mi lehet a probléma, mert elvileg kaptak egy emailt is amiben szerepel az hogy elfogadták a kérelmem, de ezt az emailt nekem nem hajlandó megmutatni. Ma feldobtam nekik azt a lehetőséget hogy adjanak nekem egy jövedelem igazolást és majd én beviszem a tb-nek a táppénzes papírokat. Közölte hogy nem tud adni. kérdésem az lenne hogy most ilyenkor mit tudok csinálni.

2015. júl. 13. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvostól tudsz kérni igazólás,hogy mióta van táppénzen. Max. küldd el azt az oep-nek.

Olyan meg nincs,hogy nem tud jöv. igazolást adni. Nem tudom milyen a viszonyotok, de egy kicsit fenyegesd meg. Ilyet nem csinálhat.

Bár azt nem értem,hogy neki mi lenne a logika az egészben. Mert ha ő nem úgy jelent be, mint táppénzest, akkor a járulékokat fizetnie kell utánad, ami neki többe kerül.

2015. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha ő nem úgy jelent be, mint táppénzest, akkor a járulékokat fizetnie kell utánad, ami neki többe kerül."


Ha fizetés nélküli szabadságra "írja", akkor nem kell semmit se fizetnie.

Még azt is megkockáztatom, hogy eddig is illegálisan alkalmazta a kérdezőt, ezért nem akar a táppénzzel se foglalkozni.

Én ennek járnék utána. OEP-nél ezt is meg tudják mondani (vagy ügyfélkapun még egyszerűbb).

2015. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A háziorvos keresőképtelenséget tud igazolni, táppénzt nem.


Bemész a munkahelyedre, és aláíratsz egy papírt, hogy mikor vették át tőled az első igazolást, illetve a többit a keresőképtelenségről. Ebből ugyan pénzed még nem lesz, de ha kifutsz a hat hónapból, akkor végképp elbúcsúzhatsz tőle, kivéve, ha az OEP felé igazolni tudod, hogy tőle a munkáltató a papírt átvette. Innentől az ő felelőssége, hogy a megfelelő igazolással továbbítsa. Ha tudod igazolni, hat hónapon túl is igényelhető az ellátás.


Kereseti igazolást pedig hiába ad ki, mert most már nem kell feltüntetni járulékalapot a foglalkoztatói igazoláson, azt a NAV-tól kéri meg az OEP.


Azt pedig nem hinném, hogy nem vagy bejelentve, mert április óta kiderült volna, ha nincs a taj mögött járulékfizetés.

2015. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Az tuti hogy be vagyok jelentve, azt már megnéztem az ügyfélkapun keresztül, mert bennem is merült fel elsőként, mert akkor megérteném.Viszont így nem értem milyen logika alapján kakilja le, mert én is úgy gondolom, hogy lógók a levegőben 3 hónapja. Szerintem annyi esze nem volt hogy elküldjön fizetés nélkülire. de ki tudja. Azt az oep meg tudja mondani nekem vajon?
2015. júl. 13. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt talán inkább a NAV-tól.
2015. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már tudom, merre induljak :) Eddig türelmesen vártam de betelt a pohár a hitegetéseikkel!
2015. júl. 13. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Fizetés nélküli alatt sem vagy biztosított, tehát már az is kiderült volna.


Ami még elő szokott fordulni, hogy rossz helyen adja le a cég a papírokat, mert a székhely szt illetékes OEP-hez kell benyújtani. Sokszor a székhely pedig nem azonos a valódi munkahellyel...

2015. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy kismama hasonló problémával.

Neki azt mondták az oepban, hogy ilyen esetben azt tudja tenni, hogy: " Ír egy ajánlott levelet az oepnak, hogy indítsanak vizsgálatot az ügyben a munkáltató fele mert minden papírt leadott. Erre 30 napon belül reagál az oep, és felszólítja a munkáltatót az igazolások ( táppénzpapírok) beküldésére hozzájuk, nem akarok hülyeséget mondani, de talán 7 v.14 napon belül. "

Közben pedig írhatsz egy ajánlott levelet is és emailt is a könyvelőnek, hogy a szükséges bejelentést megtetted az oep fele, hamarosan hivatalos értesítést kapnak. Erre már fognak reagálni.

Vagy pedig még azt tudom elképzelni, hogy visszamenőlegesen kikérsz másodpéldányú táppénzespapírokat, az összeset, és te küldöd be az oepba.

Én megbeszéltem a könyvelővel, hogy minden kéthetente én küldöm a tp papírt egyből az oepba. Ezt akkor lehet megtenni,ha a munkahely is beleegyezik.

Ha a továbbiakban félsz akkor ezt tudod tenni, vagy pedig minden tp papírodat amit kapsz lefénymásolod, az eredetit beteszed egy ajánlott borítékba és így küldöd el a munkáltatód fele, hogy legyen a kezedben valami amivel igazolod hogy te leadtad feléjük mindig.

2015. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt kell tenni, amit a 8-as írt és valóban sokkal jobb, ha te adod le a táppénzes papírokat az OEP-nek, ha nem kifizetőhely a munkáltatód. Sajnos ilyen egyéni vállalkozók és társai sokszor nem is képzett embereket alkalmaznak bérszámfejtésre sem és azt sem tudják mit kell tenniük.
2015. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!