Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Bruttó béremhez kapok...

Ha Bruttó béremhez kapok havonta bónuszt, az is beleszámít a csed és gyed számításába?

Figyelt kérdés

Az alap bruttóm 182.000.-Ft, de minden hóban kapok bónuszt is így a bruttom vége kb. 220.000. - 240.000.Ft szokott lenni.


Jelenleg a terhességem 5. hetében járok de szeretnék mindennel tisztába lenni és tudni, hogy mikor járok jobban.


Köszönöm a válaszokat.


2015. szept. 5. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mert tényleges jövedelemből számolnak.

Mióta van munkaviszonyod, és mióta dolgozol a mostani munkahelyeden?

Hogy érted azt, hogy "mikor járok jobban"?

2015. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2010. november óta vagyok a jelenlegi munkahelyemen.


Azért írtam hogy hogy járok jobban, mert most várható hogy a bónuszom csökkenni fog, így a bruttóm is kevesebb lesz. Bár szerintem a 220.000-at el fogja érni...


Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, az első babócámat várom :)

2015. szept. 5. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden jövedelem beleszámít, ami után TB járulékot vonnak, ergo nem feketén kapod, hanem abból is levonják a járulékokat.

Amúgy az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától fogják nézni, hogy van-e 180 bérezett napod és annak a 180 bérezett nap átlagának a 70%-a lesz a bruttó csed és gyed. Táppénz összege, ha elmész táppénzre, nem fog beleszámítani, az miatt ne aggódj.

Pl. Ha okt.1-től elmész táppénre, akkor szept.30-tól visszafele nézik meg a 180 napod és annak az átlagát veszik. Ha jan.1-től mész táppénzre, akkor dec.31-től visszafele nézik a 180 napot. Ennyi.

2015. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. szept. 7. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!