Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés előtti táppénz ideje...

A szülés előtti táppénz ideje beleszámít a gyed hosszának számításába?

Figyelt kérdés

Tudjátok, van ez az új szabályozás, hogy a gyedhez legalább 1 év munkaviszony kell, és addig jár a gyed, amíg volt munkaviszony szülés előtt, de max 2 év. Vagyis a 2 év gyedhez 2 év munkaviszony kell.


Namármost a férjemmel lassan családalapításba kezdenénk, de mindenképp jól jönne a gyed, így ha a babánk 2 évvel később születne, mint a munkábaállásom időpontja (amúgy kb most van egy éve h a munkahelyemen vagyok, vagyis ha jövő ilyenkor vagy azután szeretnék szülni, akkor kb karácsony körül kell kezdeni az akciót). De ha a szülés előtt táppénzre kell mennem, akkor az beleszámít a "biztosított" viszonyba és 2 év lesz a gyedem? Köszi! 25/N


2010. szept. 8. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha nem szűnik meg a munkahelyed a táppénz alatt, akkor az az időszak beleszámít. Ha van a táppénz mögött munkaviszony az ugyanolyan biztosítotti időnek számít, mintha dolgoznál.
2010. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az én tudtommal ledolgozott és NEM biztositott napokat számolnak, annak alapján nem számit bele.
2010. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy offolok: most ezzel nekem újat mondtál, hogy annyi a gyed, amennyit dolgoztál. de szerencsére meg van már most a két év. azért sokat szigorítottak rajta, de legalább visszahozták, hogy 1 év helyett kettő lehessen.
2010. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy a biztosítottba beleszámít, mert ez is feltétele a gyednek, hogy biztosított legyél a szülés pillanatában. de a munkaviszony számításakor nem veszik figyelembe, legalábbis eddig így volt. nem tudom, hogy ebben van-e változás
2010. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Visszahozták, hogy 1 év helyett 2 lehessen???

Sose volt egy év és SEMMIT nem változtattak rajta.


Min. 1 év munkaviszony kell, onnantól jár, de annyi idejig, amennyi munkaviszony van mögötte (min. 1, max. 2 évig). Tehát csak annak 1 év, aki előtte csak 1 évet dolgozott. Aki folyamatosan dolgozik, annak mindigis 2 év volt.

2010. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
09:21 rosszul tudod: előző kormányunk bevezette, hogy csak egy év legyen, de mivel olyan rövid ideig élt ez a törvény és a fidesz visszamenőleg is eltörölte, így gyakorlatban mindenki maradhat 2 évig.
2010. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
plusz az utolsó 1 év gyes, az mindig is megvolt. lehet, hogy amiatt emlékezték a 2 évre. de most újra 2 gyed + 1 gyes.
2010. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, micsoda kavarás megy itt:)


Csak a tények kedvéért: a gyed maximális időtartama NEM változott, csak a gyed jogosultsági feltétele. ÍGy fordulhat elő, hogy valaki csak másfél évig lehet gyeden, nem két évig. A változás abban állt, hogy az ellátások időtartama 3 évről 2 évre csökkent. Aki jogosult az két évig gyedet kap, gyest egyáltalán nem. AKi kevesebb időre jogosult, az gyed után kap gyest, de legfeljebb a kicsi 2 éves koráig. Ezt nem változtatta még meg a fidesz, csak tervezik, hogy visszaállítják a 3 éves ellátást.

SOHA NEM VOLT OLYAN? HOGY GYED CSAK 1 ÉVIG JÁRT VOLNA!!!! AKi csak 365 nap biztosítotti idővel rendelkezett, annak a baba kb. másfél éves koráig jár a gyed, ennél kevesebb nincs, hiszen a tgyás eleve 168 nap, majdnem fél év, és a 365 nap gyed csak azután kezdődik.


Biztosítotti idő:

Nem is olvastam még ilyen butaságot (tényleg bocsánatot kérek, amiért ez írom), hogy táppénz alatt nem él a biztosítottság:DDD

Tisztázzuk: a biztosítotti idő MUNKAVISZONYHOZ kötött, NEM MUNKAIDŐHÖZ! Vagyis ha a munkaviszony él, akkor az ember biztosítottnak számít, akár szabadságon, akár táppénzen, akár fizetés nélküli szabadságon van! Nem is értem honnan szedte a kedves válaszoló, hogy csak ledolgozott időre jár:)

2010. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még nem állították vissza a 3 évet, most tervezik ősszel. Még a parlament elé se került:)


És lemaradt, hogy a munkaviszonyba is beleszámít a táppénz, az egyedüli, amibe nem számít bele, az az ellátások összege. De a táppénz ott sem csökkentő tényező, mert nemcsak az összege, de a táppénzes napok száma sincs figyelembe véve a naptári napi átlagjövedelem megállapításánál.

2010. szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát, itt csak egyvalaki kavar szart, pedig rosszul tudja, de ahelyett, hogy utánanézne, miről beszél, ontja itt az észt...


"rosszul tudod: előző kormányunk bevezette, hogy csak egy év legyen, de mivel olyan rövid ideig élt ez a törvény és a fidesz visszamenőleg is eltörölte, így gyakorlatban mindenki maradhat 2 évig."


Mint már TÖBBSZÖR irtuk: SOHA nem volt 1 év a gyed, amennyiben nincs 2 év munkaviszonyod, de min. 1 év megvan, akkor neked csak annyi idejig jár, amennyi munkaviszonyod van. Ennyi. Nem rövid ideig élt, mert MA IS ez a törvény és a FIDESZ nem törölt el semmit se visszamenőleg.

A többi stimmel...

2010. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!