Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem értem, most van ez CSED...

Nem értem, most van ez CSED kedvezményszabály, vagy nincs?

Figyelt kérdés

[link]


Az OEP hivatalos oldalán a CSED kiszámításánál én semmi ilyent nem látok, mint amit itt írnak:


[link]



2015. szept. 8. 21:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Itt meg csak a GYED kedvezményről beszél, mintha CSED-re nem is lenne:


[link]

2015. szept. 8. 21:46
 2/10 anonim ***** válasza:

a csecsemőgondozási díj az nem a csed?

csak mert az 1-es kommented linkje akkor gyedről ÉS csedről szól(a gyed extra gyűjtőnév, a gyesextrát is jelenti..)

2015. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én tudom hogy miről szól, igen, csed, csak ellentmondónak tűnő információk vannak és furcsa, hogy az OEP honlapján nincs ott, csak külön pdf-ben
2015. szept. 8. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig benne van a kedvezményszabály:

2015. július 01. napjától hatályos rendelkezés szerint, ha


a gyermek gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozási segély igénybevétele alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül születik, és

az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint az újabb gyermek születése okán számított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja,

akkor, a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani.


Ez a jogszabályi rendelkezés akkor alkalmazható, ha az utolsóként megállapított ellátás alapja kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével került megállapításra.

2015. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze a kedvezményszabálynak meg is kell felelni. Tehát nem minden esetben jár.
2015. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ha jól értem, egy éven belül nem járhat az ember rosszabbul, mint korábban, vagyis akár munkanélküli is lehet, vagy félállásban dolgozhat, stb. és jobban csak akkor járhat, ha közben fizetésemelést kapott, nem?
2015. szept. 10. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem arról van szó(ha mondjuk a 2. baba jön), ha első gyermeknél és az utolsónál is ugyanott van munkaviszonya az illetőnek, de a 2. gyerek után kevesebb lenne a csed, akkor inkább azt az összeget adják, amit az első gyerekkel kapott a magasabbat.

ez úgy lehet pl első gyerek előtt teljes állásban dolgozott, de a 2 gyerek előtt pl csak részmunkaidőben és kevesebb fizuért, akkor azt a csedet kpaja amit az elsővel kapott.

feltétel, hogy egyazon munkahelyről van szó mindkét gyerekkel.

2015. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
helyesbítek: tök mindegy hogy más munkahelyen vagy e vagy sem az első és 2. gyerekkel, az a nem mindegy hogy a szülés napján fennálló munkaviszonyod volt e az alapja a csedhez, tehát hogy náluk dolgozol e min 180 napja
2015. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
miért lényeg, hogy ugyanaz a munkahely? márhogy mi céljuk volt ezzel?
2015. szept. 10. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:

A kedvezményszabály csak akkor él ha folyamatos biztosítási jogviszonyban vagy ugyanannál a cégnél, mibt ahol az első megszületésekor voltál.

Ezt pl azért találták ki, hogy aki alapbér + pótlék, prémium stb dolgozik az értelemszerűen a második előtt (ha kis korkülönbséggel szül) nem nagyon tudja elérni ugyanazt a napi átlagjövedelmet így hogy ne kerüljön hátrányva az előző ellátás alapja lesz az alap, Ha munkahelyet váltott akkor az új bér lesz az alap, az hogy szerz.szerinti bér vagy tényleges bér az ugye a munkában töltött napoktól függ, ill. Ha munkanélkülivé válik valaki gyed, gyes alatt akkor is más az alap.

Tehát kedvezményszabály csak akkor jöhet számításba, ha ugyanazon munkahelyen vagy még a 2. Születésekor, mint az első születésekor.

2015. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!