Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik munkaévemet veszik...

Melyik munkaévemet veszik figyelembe Gyed számolásánál? Alább a kérdésem kifejtve.

Figyelt kérdés

Kedves Válaszadók!

Párommal babát tervezünk, én idén (2015) váltottam munkahelyet, ez év első öt hónapjában 4 órában és minimárlérrel voltam bejelentve (br.59ezer), de június óta az új helyen sokkal jobb fizetést kapok (csaknem br 200ezret). Ha most nekiállunk a babaprojektnek, és mondjuk 2016. második felében születik meg a baba, akkor is a 2015-ös éves átlagfizetésemet veszik majd figyelembe, vagy a szülést megelőző 180 napot (6 hónapot), tehát 2016-i béremet? Válaszotokat előre is köszönöm!



2015. szept. 11. 17:50
 1/3 Bella169 ***** válasza:
A szülés napjától visszaszámopnak 3 hónapot, és attól a naptól visszamenőleg levő 180 nap átlag jövedelme lesz az alap. Kivétel ha szülés elött több mint 3 hónapig vagy táppénzen. Akkor a táppénzt megelőző 180 nap átlaga lesz az alap.
2015. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És csak az utolsó munkahelyen elért jövedelmet veszik figyelembe.
2015. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. szept. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!