Ha megvan kozvezlenul a Csedet megelőzően a 180 nap munkaviszonyom, de nem a szülés elott 3honaptol visszafele számítva, akkor is jár a csed a fizetésből számítva, ugye?

Figyelt kérdés
Megvan a több mint egy eb biztosítási időm, ami ez es az elozo munkahelyem kozott mar nem folyamatos, mivel volt közzé egy passzív gyes rész is a nagyobbik gyermekem után.
2015. szept. 14. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem.

Most akkor mennyi biztosított napod van a szülést megelőző 2 évben?


Sokan keverik, de 2 számítás van.

Először a jogosultság, ekkor számolják a biztosított napokat a szülést megelőző 2 évben (nem kell folyamatosnak lennie).

És ha valaki jogosult, akkor van másodszor a számítási időszak. Ez az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap (alapesetben, mert sok féle képpen lehet még számolni).

2015. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A biztosítási időm megvan, 2014.11.-ig folyamatos. Majd a munkahelyem megszűnése miatt(miközben gyesen voltam mar szűnt meg), mar nem folyamatos. Újra elhelyezkedtem márciusban, azota eltelt fel év, most várom a babám oktoberre de elmennek elorehozott Csedre par nap mulva.
2015. szept. 14. 22:36
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugy tudom,hogy mivel nem folyamatos a munkaviszonyom(több honap volt a 2 munkahely között, mialatt en otthon voltam "passzív gyesen). De a múlt évi 11honap es az idei több mint 6 honappal mar megvan a biztositasi idő. Akkor mar csak az a kerdes,hogy van-e olyan számitas,hogy nem a szulest megelozo 3.honaptol szamolnak vissza 6 honapot hanem a csed igenylestol(esetemben a szulest megelozo 28.nap)
2015. szept. 14. 22:43
 4/14 anonim ***** válasza:
ket even belul legyen 365 napod (gyes is biztositotti ido) ez a lenyeg. a szamitasnal meg visszafognak menni arra az idore mikor dolgoztal es abbol szamolnak majd, ellatasbol nem szamolnak ellatast! azt a reszt amire a gyest folyositottak egyszeruen ki hagyod a szamitasnal.
2015. szept. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az összeg kiszámításánál csak a legutolsó munkahelyen kapott bérből számolnak.

Minimum 30 jövedelmezett nap kell.

2015. szept. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem egeszen, ha nincs 180 napi jovedelem, se 120 napi, akkor a minimalber utan kapja
2015. szept. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
tehat ha van 20 napi akkor a minimalber ketszeresenek 30-ad resze lesz az alap, de csak ha ez nem tobb mint a szerzodes szerinti jovedelem.
2015. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
vagy 10 napi szoval a lenyeg hogy 1-120 nap kozott
2015. szept. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az uj munkahelyemen marcius óta vagyok, most mennėk a szülés előtt csedre. Megvan a 180nap berezett napom.
2015. szept. 15. 04:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Az új munkahelyen elért jövedelmed fogják nézni. Táppénzen nem vagy? Most is dolgozol? Ha igen, akkor a csed igényléstől visszafele a 3. hónap utolsó napjától nézik hogy van-e 180 v. 120 biztosított időd az új munkahelyen. Ha októbertől igényelnéd, akkor júl.31-től nézik visszafele, hogy van-e 180 v. 120 biztosított időd. 180 napod nem lesz, de 120 napod igen, ha nem voltál hosszabb időt táppénzen v. fizetésnélkülin. Tehát neked az új munkahelyeden elért 120 napi jövedelmedből fogják majd nézni a csed átlagát.

A 6-nak nincs igaza, mert ha nem lenne 120 napi jövedelmed sem, akkor sem a minimálbér lenne az alapod, mviel 30 napi tényleges jövedelemmel rendelkeznél, tehát akkor a tényleges v. szerződés szerinti béred lenne az alap. De, neked júl.31-től fognak 120 napi jövedelmet számolni, mert márciusig azt tudnak elvileg, az 4 havi jövedelem. Ha nem voltál sokat táppénzen, mert azt kiveszik a bérezett napokból, az nem számít bele.

Előző munkahely keresetével és a gyessel nem fognak foglalkozni. Gyednél ugyanez lesz.

2015. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!