Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor melyik a szülést...

Most akkor melyik a szülést megelőző 28. nap?

Figyelt kérdés

10.30-ra vagyok kiírva. Én úgy számoltam,hogy a szülést megelőző nap akkor a 10.29-e, az az első nap, tehát 10.02-től igényelhetem a CSEDet.

De az ügyintéző azt mondta,hogy a kiírás napja is beleszámít. AKkor csak 10.03-tól igénylehetem?

Most akkor hogy is van ez?


2015. szept. 17. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg az ügyintéző nem most csinál először ilyet és jobban tudja, mint te vagy mi. Különben azon az egy napon nem múlik semmi.
2015. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, október 3tol igenyelheted
2015. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne haragudj, hogy belekérdezek én is, csak engem is foglalkoztat ez a kérdés. Olyankor mi történik a Cseddel, ha a kiírt nap előtt 28 nappal igénylem, de a baba a kiírt időpont után mondjuk egy héttel születik meg? Lehet, hogy buta kérdés, de ez számomra nem tiszta. A CSED-et a kiírt naphoz viszonyítva, vagy a tényleges szülés dátumához képest kell/lehet igényelni?


Mi van akkor -a te példádat felhozva- ha okt.3-án igénylem, de a baba 10.30 helyett 11.10-én érkezik mondjuk?

2015. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi, utolsó. Akkor később érkezik. A csed továbbra is csak 24 hétig jár. Ha korábban jön a gyerek, akkor is annyi,
2015. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elsonek uzenem

De igen eleg sok mindent rosszul tudnak az oep telefonos ugyfelszolgalatan. Kertem hogy akkor konkretan mondja meg hogy melyik nap de azt mondta o nem szamolhat vissza.

Mar ket korabbi alkalommal rosszul tajekoztattak ebbol egyszer levelben is megeroositettek a tevedesuket.

Es igen mulik azon az egy napon valami. A tappenzem es a csddem kozti egy napra eso kulonbsege. Es az ido amit a hianypotlassal vagy javitassal veszitek el.

De orulok hogy a kerdesre nem tudtal hasznos valaszt adni megis kinyitottad a szadat.

2015. szept. 17. 11:12
 6/10 A kérdező kommentje:

Masodiknak koszonom.

Harmadik valaszolo. Semmi nem tortenik. Mivel 168 napig jar a csed ez azt jelenti hogy az igenyles napjatol indul a 168 nap nem pedig a szulestol. Tehat ilyen esetbwn mindegy hanyadikan szuletik hisz mar egy korabbi datumtol ketyeg a 168 nap. Remelem ertheto igy.

2015. szept. 17. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, köszönöm. Tehát a kiírt nap számít, nem a szülés időpontja.
2015. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben egy kismama csoportban is érdeklődtem, ahol már ketten megigényelték szülés előtt. Mindkettő úgy igényelte, ahogy én is leírtam, úgyhogy az ügyintéző tévedett,nem én.

Október 2-től igényelhetem.

Köszi

2015. szept. 17. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Off, én is belekérdezek, ha nem baj. Nekem a 28. nap szombat, ilyenkor nem tudjátok, hogy előtte pénteken, vagy utána hétfőn kell intézkednem?
2015. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Előtte add be már pár nappal, és szombattól indul.

Tehát minimum előtte két nappal add be, mert a beadás másnapjától kezdik számolni a 21 napos ügyintézési határidőt.

2015. szept. 18. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!