Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet befolyásolni a GYÁS,...

Lehet befolyásolni a GYÁS, GYED összegét?

Figyelt kérdés
Ha terhesség alatt felemelik a bérem (nem vagyok táppénzen)az dob majd valamit az összegen? Beleszámolják a terhesség idejét is??
2015. szept. 22. 22:17
 1/3 Bella169 ***** válasza:
70%

A szülés napjától visszaszámolnak 90 napot. Ettől a naptól kezdve visszafelé lévő 180 nap átlag jövedelme lesz a CSED és GYED alapja, kivétel persze ha több mint 90 napot van valaki táppénzen mert akkor a táppénz első napjától visszamenőleg nézik.

Lényegében ha valaki időre szül akkor a terhessége első 6 hónapjában keresett jövedelme lesz az alap. Tehát ha befolyásolni akarod akkor az elején kell megemelni, mert a 7. hónapban már hiába. Minél elöbb megemelik annál jobban emelkedik majd az átlag.

2015. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

elsõ: nem a 90. naptol kell nezni hanem a visszafele szamitott 3. honap utolso napjatol. ha tehat pl 09.22-tol lenne jogosult csedre a kerdezo, akkor junius 30-tol szamoljak vissza a 180 napot...az nem 90 nap...

kerdezo, abban az esetben befolyasolja az osszeget, ha ebbe az idointervallumba beleesik az emeles.


pl. ha jovo evre igenyled a szules varhato idopontjatol, mondjuk legyen az majus 10, akkor februar 29-tol visszafele 180 nap jovedelmet fognak nezni (felteve hogy nem mesz tappenzre). ha januarba fizetes emelest kapsz, az tehat szamit, nem sokat szerintem amit ebbol megerzel majd max par szaz forint, gondolom inflacio koveto eves emeles miatt kerded, csak mert egyebkent mem annyjra jellemzo naluk hogy a terhes kollegakat elhalmozzak fizetes emelessel :)

2015. szept. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. :) Igazából családi vállalkozásban vagyok alkalmazott. Csak kiváncsi voltam hogy érdemes-e ,hogy is számolják ezt.
2015. szept. 23. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!