Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány nap munkaviszony után...

Hány nap munkaviszony után kapok ellátást? és ebbe a táppénz beleszámít? Hol tudok ennek utána járni? ( én a tb- nél gondoltam. )

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy ha 2 éven belül 365 nap munka viszony van akkor jár, de nem tudom hogy ezekbe beleszámít- e a táppénz is meg hogy ez mennyire biztos, ezért gondoltam hogy valami biztos pont is kéne ahol utána tudok járni mint pl esetleg a tb? és abból kiszámolni hogy mikor tudok vállalni.

2015. máj. 18. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
én kapok mindent és 180 napomnak kellet csak lenni. 2 hete vagyok táppénzen. nekem mindent a cég intézett ahol dolgoztam.
2015. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
2 éven belül 365 nap munka viszonytól jár valóban, beleszámít a táppénz is, ez tuti. De jobban jársz ha 562 napod megvan minimum, akkor 2 éves koráig, maximális ideig kapod majd a gyedet, 365 napra fél évvel kevesebb ideig. Mindezt a szüléig kell produkálni, azaz ha közel egy éve dolgozol legalább és úgy kezdtek próbálkozni nem lőtök mellé.
2015. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

"én kapok mindent és 180 napomnak kellet csak lenni. 2 hete vagyok táppénzen"

Mi mindent kapsz táppénz mellett?


Kérdező: táppénzt annyi ideig kaphatsz, amennyi ideje dolgozol.

Ha csed és gyedre gondolsz, mint ellátás, ahhoz 365 biztosított nap kell a szülést megelőzően, és szülés napján is élő biztosítással kell rendelkezned. De annyi ideig kapsz gyedet, amennyi biztosított időd volt. Ha a gyerek 2 éves koráig szeretnéd, akkor legalább 562 nappal kell rendelkezned.

Igen, a táppénz is beleszámít, hisz táppénz alatt is él a munkaviszonyod.


Kérdéseiddel, igényléssel az OEP-hez fordulhatsz.

2015. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan úgy van, hogy a szülést megelőző 2 éven belül kell legalább 365 biztosított nap, vagyis 1 év munkaviszony. A táppénz beleszámít. Ami nagyon fontos, hogy szüléskor is rendelkezz munkaviszonnyal v. álláskeresési támogatáson kell lenni. Illetve csedet még a biztosítás megszűnése után 42 nappal lehet igényelni.

Valóban jobb, ha legalább jó másfél évet dolgozol, mert akkor jár a gyed a gyerek 2 éves koráig.

2015. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.válaszadó kicsit keveri a szezon a fazonnal. A 180 nap a csed és gyed összegének a kiszámolásához kell.
2015. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
igen, beleszámít a táppénz. és a 97. évi 83-as, Ebt (egészségbiztosításról szóló) törvényben találod meg a családtámogatásokat, ha pedig nem akarsz bogarászni, elmész az OEP-be és ott utána kérdezel mindennek ami érdekel. Egyébként két éven belül 365 biztosítotti nap szükséges.
2015. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
97-óta változtak kicsit a csed-gyed feltételei.Még a táppénz számítás is. Szóval valami frissebbet keress.
2015. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
csak hogy a jogosultsági feltétele nem változott, a kérdező pedig nem a mértékét kérdezte, hanem hogy jogosult e rá.
2015. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

parancsolj


40. § (1)346 Csecsemőgondozási díjra jogosult, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és347

a) a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül, vagy

b)348 a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

2015. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Mind megnyugtató volt.. :)
2015. máj. 19. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!