Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TerhesVagyok. Probaidom1....

TerhesVagyok. Probaidom1. honapjat töltöm új munkahelyemen. Januar31ig szol a szerződés. Emelgetnem kell és8órás álló munka. Ha most szólok elkuldhetnek a próbaidő miatt? Ha igen milyen jarulekra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 13:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elküldhetnek, sőt el is fognak. Próbaidő alatt indokolni sem kell.
2015. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném hogy az elmult 2-3 évben dolgoztam. Iden volt 3honap munkanelkulim. Ha most elküldenek hova adhatok be kerelmet es egyaltalan kapok e valamit? Munkaigyre bejelentkezhetek?
2015. szept. 24. 13:57
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Igen elküldhetnek próbaidő alatt. Amennyiben előtte nem dolgoztál, csak GYESre leszel jogosult, viszont ha volt előtte is munkaviszonyod akkor kaphatsz gyed-et is madj
2015. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt elküldhetnek indoklás nélkül bármikor. De ha határozott idejú szerződésed van, akkor próbaidő után sem túl szerencsés a helyzet, nem kötelesek hosszabbítani január végén.

Ha nincs jogviszonyod gyes jár, családi pótlék egy egyszeri anyasági támogatás.

2015. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Gyed-et hogy kaphatok ha a jelenlegi munkahelyemrol elküldenek? 2ev alatt ugy tudom 180ledolgozott napnak kell lennie. Az meg van. Esetleg a allaskeresesre jelentkezek a munkaugyon?
2015. szept. 24. 14:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2 év alatt 365 napnak kell lenni....a 180 nap az más, ne keverd ide, annak a számításnál van jelentősége...és ha nem hosszabbítják meg a szerződésed, sajnos nem leszel biztosított a szülés napján, ezért sem csedre, sem gyedre nem leszel jogosult, gyes jár majd alanyi jogon szüléstől a gyermek 3 éves koráig, illetve családi pótlék és egyszeri anyasági támogatás, a férjednek pedig családi adókedvezmény, ha van mire igénybe vennie.
2015. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
mikorra vagy kiírva egyébként?
2015. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
365 napnak kell lennie, és a szülés napján is élő munkaviszonynak. Ha ezek közül valamelyik nem teljesül, akkor csak a gyest kaphatod. A munkaügyre felesleges beregisztrálnod, mivel idén elhasználtad a 3 hónap álláskeresésit, nem tudod már igényelni.
2015. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítottnak kell lenni a szülés időpontjában. Ha itt nem hosszabbítanak, akkor nem leszel az valószínűleg. Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatnak és azt sem kell majd megindokolniuk, hogy januárban miért nem hosszabbítanak.
2015. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Nekem hasonló volt a helyzetem annyi különbséggel, hogy a próbaidőm 2. hónapjába lettem terhes és határozatlan idejű volt a szerződésem.

Azt az egy hónapot a próbaidő végéig kihúztam aztánutána mondtam meg a terhességet.

Lehet, hogy szemét dolog de hát ez van.

A terhességem 7. hónapjáig dolgoztam, kaptam munkakönnyítést.

2015. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!