Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg jobban járok ha a...

Tényleg jobban járok ha a szülés napjátol igénylem a csed-et?

Figyelt kérdés

Aug 20 óta vagyok tp-n (aug 1től szabiztam)és nov. végén fogok szülni.

A munkaügyön azt mondták hogy lehet jobban járok ha a szülés napjátol kérem a csed-et mint ha a kiirást megelőző 28. naptol igényelném.

Átlag bruttom 160e volt.

Most akkor mi lenne a jobb?


2015. szept. 28. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
mivel minél előbb igényled a csedet, annál tovább jár a gyed (ha jól tudom két éves korig jár, már ha volt előtte annyi biztosítotti napod ami a két évig kell), és annál később kezdődik a gyes, ezért nem hinném..
2015. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
szóval hogy ha a szülés előtt igényled, egy hónappal tovább kapsz CSED-GYED-et, mintha a szüléstől ketyegne. ezt nem tudom értelmesebben elmagyarázni. De ugye csak addig kapsz gyedet, amíg előtte dolgoztál, annyi időtartamra, ezt is figyelembe kell venni, tehát előfordulhat hogy nem jár egész két éves koráig.
2015. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is igy gondoltam ezért nem értettem.(bőven megvan a munkaviszonyom szerencsére,gondolkodtunk előre)
2015. szept. 28. 11:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a szülés napjától igényeltem. A csed fix időtartamra szól, mindegy, hogy szülés előtt vagy a szülés napjától veszed igénybe. Viszont nekem a szülés előtti hetekben a táppénzem magasabb volt, mint amennyi a max. gyedem, így jobban jártam.
2015. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
sajna a 160ezres bruttoval nem érem el a max gyed összegét...
2015. szept. 28. 12:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tappenzed magasabb, mint a gyeded, akkor eri meg a szules napjatol kerni.
2015. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a tp az 60% a gyed pedig 70 azt mondták...szoval a gyed éri meg jobban
2015. szept. 28. 12:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahogy 6-os mondja, szerintem a te fizuddal jobban megéri előre kérni. De ki tudod ezt pontosan számolni. Nekem jobban megérte előre kérni anno.
2015. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Neked valószínűleg úgy éri meg, ha már szülés előtt igénybe veszed, magasabb bér esetén azonban érdemes számolni, nem csak a százalékokat kell nézni.

2015. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést,ha a korábbi béremet kaptam volna az magasabb lett volna,de kb. egy éve más sajna a bérem(alacsonyabb-más munkakör,stb)igy akkor előre fogom igényelni.
2015. szept. 28. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!