Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 hét múlva lejár a gyesem,...

Sheron1111 kérdése:

2 hét múlva lejár a gyesem, de a munkahelyem megszűnt, a főnököm és a cég eltűnt. Honnan tudom beszerezni a papírjaimat? Amelyek szükségesek a munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem itt kérdezd meg, vagy ügyvédtől.

2015. okt. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz eset.

Páromnak hasonló esete volt. Annyi különbséggel, hogy ott a munkáltató meghalt. Egyszemélyes kft-ben dolgozott. A munkáltató halála után senki nem volt, aki kiadta volna a papírokat, kijelentette volna a cégtől.

Mai napig be van oda jelentve, pedig a munkáltató 2013-ban hunyt el. Bementünk az OEP-hez, ők a NAV-hoz küldtek, bementünk a NAV-hoz, írtunk nekik levelet, ők meg az OEP-hez küldtek vissza. Még a Munkaügyi Központ és egy ügyvéd sem tudta, mit kell csinálni.

Az volt a szerencse, hogy aki megvette a céget, az átvette a párom is, ő meg nem kért papírokat, mikor eljött a párom, az új munkáltató már adott papírokat.

Te annyit tudsz tenni, hogy bemész a NAV-hoz, ők többet tudnak segíteni, mint az OEP, de sok segítséget ne várj. Nehéz eset lesz, hosszú folyamat.

2015. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem értem utolsó, hogy miért kéne bemenni a navhoz?

mit kapna meg tőlük?


nekem is ez volt a mint a kérdezőnek, bementem az oephez, kikértem az utolsó melóm adatait, igazolását, azt 30 napon belül küldték ki levélben. nyomtatvány boltban vettem egy oep kiskönyvet ami mondjuk üres, de mivel megvan az igazolásom ezért nem izgat, majd nyugdíjkor kell azt leadni. igazából ennyi. én innen a munkaügyi központba regisztráltam, nem egész 3 hónapig voltam munkanélküli, közel annyi pénzt kaptam mint 5 évvel ezelőtt :) aztán találtam munkát...

2015. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kellett bemenni, mert a cég úgy volt, hogy még működik és a páromat ki kellett volna jelenteni a cégtől. Azt pedig a NAV-nál kell intézni.
2015. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!