Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valakinek úgy lesz gyereke,...

Ha valakinek úgy lesz gyereke, hogy még nem dolgozott soha, az kap GYES-t? Ha igen, mennyit? Mik azok a járulékok amit meg lehet úgy kapni hogy az illető nem dolgozott soha?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

gyest kap. ez alanyi jogon jár. ha jól emlékszem 26 ezer Ft körüli összeg

családi pótlékot is jár egy gyerek után 12ezer forint körül van.

És egyszeri anyaságit-ami nem tudom most mennyi.

2015. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagy léhűtő lehetsz. Persze dugni, az jó.
2015. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem magamról beszéltem csak én azt gondolom h akinem dolgozott sztem semmi se járna. Én egyébként azt hittem h nem jár semmi aki nem dolgozott
2015. okt. 10. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

A gyes alanyi fogom jár, nem kell hozzá dolgozni. Huszonixezer, ne tudom pontosan.

Járulékot nem kapni szokás, hanem fizetni. Ha támogatásra gondolsz, akkor egyszeri anyasági 60e körül van, vsaladinpotlek egy gyerekre 12e, ez utóbbi havonta.

2015. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Azért abba nincs igazad hogy akinek nem volt bejekentett munkàja ne kapjon semmit. .! És hidd el ez az összeg nem sok mindenre elég..
2015. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szigorúan vesszük akkor végülis nem is az anyáé, hanem a gyereknek jár, mert a neve Gyermek Ellátási Segély.

Amúgy én nem pénzt adnék, hanem olyan családnak aki semmire se jogosult ugyanekkora értékben étel- gyermek egészségügyi- és pelenkacsomagot. Sajnos vannak akik ezt a keveset se a gyerekre költik hanem cigire/piára.

Családival ugyanezt tenném (pl. gyerek kajája a suliban vagy osztálykirándulása lenne fizetve belőle automatikusan).

2015. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen utolsó válaszolónak adok igazat!!!
2015. okt. 10. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Utólsóval értek egyet, annyi kitérővel hogy azért ez is egy olyan dolog amit egyénenként kellene vizsgálni hogy ki mit kapjon. Mondok egy példát: dobozos tejpépet adnak a kicsinek, de ha ő épp tejallergiás akkor dobhatja ki anyuka vagy adhatja el féláron. Adomány mellett pedig lehessen gyógyszertárban és számlák fizetésében, tűzifa vásárlásában is felhasználni. Mert hiába lenne ott a rakás pelenka ha nincs mivel fűteni. Az a tűzifa amit az önkormányzattól kapnak a családok nem sokra elég. De a legjobb az lenne ha minden léhűtőt befognának, ha kell kényszermunkára vinnének és Erzsébet utalványban lenne a kifizetés amit mindenre fel lehetne használni amit már írtam. Kocsmába "sajnos" nem lehetne fizetni vele.
2015. okt. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as: ezt is meg lehetne oldani, kapna olyan gyógyszertári kupont amit csak orvos által a gyerek számára felírt dologra költhet. És akkor megvásárolhatja a legmegfelelőbbet, amit a dokival közösen választott ki.

Vagy családsegítő osztaná ki a kornak megfelelő pelust meg törlőkendőt, amit nagy mennyiségben olcsón megvesz az állam.

A Erzsébet utalványban is van olyan, amit csak pl. alapélelmiszerekre lehet költeni, ez már meg is van szervezve.

Biztos ki lehetne találni h h legyen, meg megszervezni (pl. szülő választhat h kaja/gyógyszer/rezsi/ruhakupont kér, esetleg ezeket milyen arányban mint a cafeteriánál) csak ugye lenne a felháborodás, mert akkor nem lehet cigizni meg inni belőle.

2015. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, ebben egyetértünk. Simán meg lehetne szervezni az egészet úgy hogy élelmiszert, taneszközöket, gyógyszert, speciális élelmiszert, pelenkát és egyéb baba kelléket, ruházatot, sőt számlákat és tüzelő anyagot is lehessen venni csak ugye ahogy te is írod, lenne felháborodás.. hányszor látom hogy cigire, kávéra, alkoholra mindig van pénz de a gyerek éhes és szakadt rajta a ruha.. hogy még koszos is az csak a jéghegy csúcsa.
2015. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!