Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a 3. gyerekem születése...

Ha a 3. gyerekem születése előtti évben javarészt gyesen voltam, akkor a terhességi táppénz, csed, gyed összege annyi lesz, mint a gyesé?

Figyelt kérdés

2016 végig gyes, majd táppénz, ha összejön a baba az év második felében.

2017-ben születne.

A tgyás(csed), és gyedem csak a gyesnek megfelelő összeg lenne?



2015. okt. 16. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:

ha valaki a gyed/gyes alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül gyermeke születik, akkor az újabb gyermek után az általános szabályoknak megfelelően számított jövedelem alapján vett GYED naptári napi alapját össze kell hasonlítani az előző gyerek után kapott GYED alapjával, és azt kell megállapítani, amelyik kedvezőbb a jogosultnak.

GYESből, táppénzből egyébként sem számolnak GYED-et, de ha úgy alakulna, hogy visszamész GYES után arra a pár hónapra, akkor sem a jövedelmed alapján fogod feltétlen kapni, csak ha az kedvezőbb számodra.


Magyarul, te jó eséllyel az előző gyerek után számított GYED-et fogod majd kapni (és CSEDet)

2015. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Még akkor is, ha a szülést megelőző évben több, mint 180 napra kaptam gyest? Amúgy maximum gyedet kaptam.

Köszönöm szépen, hogy ilyen hamar írtál

2015. okt. 16. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:

ebt. tv. 42/D§ 5. bekezdés


(5) Ha a gyermek gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozási segély igénybevétele alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül születik, és az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint a (2) és (3) bekezdés alapján számított gyermekgondozási díj naptári napi alapja, akkor a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani.

(6) Az (5) bekezdés csak akkor alkalmazható, ha az utolsóként megállapított csecsemőgondozási díj alapja kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével került megállapításra.

2015. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló jól írta. Ez most új dolog, de lehet jövőre megint változtatnak rajta. Tehát a jelenlegi állás szerint, ha ugyanabból a biztosítási jogviszonyból mész újra csedre, gyedre, akkor vagy a szerződés szerinti béred (ha nincs megfelelő nappal ellátott jövedelmed, mert gyeden, gyesen voltál), vagy az előző csed, gyed alapja lesz az alap, amelyik a kedvezőbb.

Hangsúlyozom ez jelenleg van így.

2015. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudok törvénytervezetről jelen esetben, ami jövőre ebben a kérdésben változást jelentene (szakmabeli vagyok)
2015. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ment a zöld kéz.
2015. okt. 16. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!