Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES után kisgyermekes Anyakén...

GYES után kisgyermekes Anyaként mennyi kedvezményt kapna a munkáltató és meddig vehető igénybe ha új helyen kezdek dolgozni?

Figyelt kérdés

"Az anyasági ellátások folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap végéig."

A kisfiam most lesz 6 éves, én pedig most kezdek újra dolgozni.

3 éves koráig voltam itthon vele. Akkor a 45 hónapot az utolsó GYES-től kell számolni?

Tehát ha most 6 éves lesz, akkor a 45-ből kivonom a 36 hónapot, és a munkáltató 9 hónapig igénybe veheti a kedvezményt?


2015. okt. 20. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a 45 hónap onnantól indul, hogy már nem vagy GYES-en, tehát mikor megszűnik az ellátásod, és a munkáltató innentől 45 hónap IDŐTARTAMIG veheti igénybe a kedvezményt, de maximum 36 hónapra!! ha csak pl. 4 hónap múlva találsz munkát, mert nem a régi helyedre mész, akkor az a munkáltató nem 41 hónapig kapja hanem 36 hónapig ugyanúgy, de ha 10 hónap múlva találsz akkor meg csak 35 hónapra kapja..

ezt így kell érteni.

az első két évre 100.000 Ft után 27% kedvezményt kap a szochóból, utána 14,5%-ot a 3. évre. De ez a te jövedelmed nem fogja érinteni, ez munkáltatói kedvezmény!! te nem fogsz többet kapni max ő szívesebben alkalmaz.

2015. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor én is jól értelmeztem.

10 évig dolgoztam az előző munkahelyemen. Onnan mentem GYED-re.

A GYES-t kaptam 3 éves koráig.

Az elmúlt 3 évbe sajnos nem voltam bejelentve. (családi vállalkozás)

Tehát a GYES óta eltelt 36 hónap.

Így ha most az új munkahelyemre megyek, ott még a fennmaradó 9 hónapra igénybe vehetik a 27%-ot, ugye?

Tudom, hogy én ebből nem kapnék semmit, csak nekik szeretnék szólni/segíteni, hogy ne vesszen el ez az összeg.

2015. okt. 20. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, így ahogy írod.
2015. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilvántartott álláskereső vagy?

MErt akkor is jár utánad kedvezmény a szochora.

2015. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

vagy tartós álláskeresőként jár VAGY GYES-ről visszatérőként...kettő jogcímen nem jár, választani kell.

és a tartós álláskereső ha minimum 6 hónapot regisztrált munkanélküli volt az elmúlt 9 hónapban...

2015. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Idézd, hol mondtam, hogy párhuzamosan, köszi.


És mivel az tovább jár, nyilván érdemes eleve azt igénybe venni (a gyeses egyetlen előnye, hogy részmunkaidős bér esetén nem kell arányosan csökkenteni a kedvezményre jogosító összeget)

2015. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!