Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg van valami 1 hónapos...

Tényleg van valami 1 hónapos szabadság ami jár szülés előtt, amit munka nélkül fizet a munkáltató?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 20:10
 1/7 A kérdező kommentje:

és milyen címen? vagy mi ez?

és ha valaki megtenné, felilágosít a terhességi táppénzről? magasabb összegű, mint a sima táppénz? hosszabb idejű is lehet?

2015. szept. 9. 20:13
 2/7 anonim ***** válasza:

A tgyás-t a szülés időpontja előtti négy héttel el lehetett kezdeni igényelni, gondolom ez van most is. Természetesen így szülés után egy hónappal rövidebb az ilyen ellátásban tölthető idő (tehát összesen maradt a hat hónap, csak abból egy hónapot már a szülés előtt le lehetett tölteni).


Illetve táppénzre kiirathatod magad az orvossal.

2015. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igényelni meglehet hamarabb a tgyást, de folyósítani csak szüléstől kezdik. az más.


de mivel nemigen van válasz, akkorlehet mégsem jól mondhatta, aki mondta ez a szabadságos dolgot...

2015. szept. 9. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:

szules varhato idopontja elott 28 nappal igenybe veheto a CSED, amennyiben jogosult vagy ra (biztositott vagy az igenyleskor es az voltal az elmult 2 evben legalabb 365 napot).


a tappenz feltetele az orvosi igazolas, h biztositott legyel, illetve annyi idot lehetsz tappenzen amennyit az igenlyest megelozo egy evben biztositott voltal. tehat ha igenyles elott csak ket honapja dolgozol akkor csak ket honap tappenzre mehetsz el.


az osszege 60%, ha van 2 ev folyamatos biztositotti idod, 50% ellenkezo estben, maximuma is van: napi 7000 ftot nem haladhatja meg.

a jogosultsag kezdo napjatol visszafele szamitott 3. hobap utolso napjatol visszafele 180 napi jovedelmed atlagat veszik es abbol szamoljak. csak szja vonodik belole.

2015. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha pl juliusba szulsz, akkor, még ha dolgoznal is, sem kapnad meg a juniusi bered a szules elott, mert ugye kovetkezo honapban szamfejtik. az allam meg foleg nem fog elore penzt osztogatni.

ezeket az ellatasokat egyebkent sem a munkaltato fizet hanem az allam. a betegszabit a munkaltato fizeti de az sak 15 nap lehet es azt se kapja senki se elore...

2015. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabadság. A terhességi táppénz összege ugyanannyi, mintha más miatt lennél táppénzen.
2015. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól mondta az első válaszoló, a tgyást (csedet) kaphatod meg egy hónappal szülés előtt(-től, mert azért mire elbírálják meg utalják...), így szülés után 5 hónapig jár majd. A táppénzről nem tudok nyilatkozni. Én szülés előtt a rendes éves szabadságomat vettem ki, mert az is jár, teljes évre. Pont akkor szültem, mikor az lejárt (jól időzített a bébi :-) ), így már táppénzre nem kellett mennem. Ezt a szabit egyébként akkor is kiveheted, mikor majd visszamész dolgozni, de én így szerettem volna.
2015. szept. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!