Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor és hol kell újra igényel...

Mikor és hol kell újra igényelni az emelt családit és a gyest SNI-s esetben?

Figyelt kérdés
Tavaly januártól kapom az emelt családit és februártól a gyest.Nem tudom,hogy elég ha elmegyek a kormányablakhoz,vagy el kell menni előtte valahova?

2015. okt. 27. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

akkor kell ha lejár. akkor kell újra szakvélemény, arra adják, a két szemedért nem :)

egyébként elég nagy herce hurca, kezd el intézni. nálunk legalábbis a gyerek új szakvéleménye egy 5 fordulós vizsgálatsorozattal járt, persze ünnepek közte, így majdnem 2 hónap volt ;)

2015. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam az emelt családi januárban jár le és a gyes februárban,de a vadaskertbe csak februárba kell mennünk és azt már hallottam,hogy kezdjem el időben intézni,de hova menjek először?
2015. okt. 27. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:

nem tudod intézni míg nincs meg az orvosi papír. az ő aláírása kell!

2 hónapra visszamenőleg lehet kérni, tehát az jó ha februárban kapod meg a szakvéleményt, majd a gyes papírt a lejárati dátumokkal kell igényelned.

egyébként az hogy lehet, hogy a gyes és a családi külön időpontokban jár le? mert a kettő elméletileg együtt jár sni esetén... :)

2015. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Januárban még a másik gyerekkel voltam gyesen. Februárban 3 éves lett a kisebbik és onnantól kaptam a másik gyest a nagyobb fiamra.Az emelt családit pedig lehetett januártól igényelni.Január 1-én lejár a gyes és Február elején megyünk az orvoshoz. Nagyon neccesnek tűnik :( .Érdemes lenne januárra időpontot kérnem a vadaskertbe és utána irány a kormányablak ?!
2015. okt. 27. 22:40
 5/6 anonim ***** válasza:

jaa, így már értem :)

nem lesz az necces, ha egyből kaptok szakvéleményt. 2 hónapra visszamenőleg lehet igényleni, tehát ha március 1.-én igényeled meg január 1.-től, akkor megkapod visszamenőleg.

csak ugye meg fog szakadni, mert kimarad az 1 hónap és utána még 30 nap az ügyintézés, 2 hónapig nem fognak utalni, de összegben megkapd majd :)

viszont ha nektek is 1 évre adják akkor innentől jobban figyelj és inkább december elejére kérd majd a kontrollokat, akkor nem lesz majd megszakítás meg aggódás :)

2015. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Még nem kértem időpontot.Csak azt írták,hogy 1 év múlva kontroll,de akkor holnap kérek időpontot.
2015. okt. 28. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!